צפו: ההתפרעות האלימה דרך עדשות מצלמות האבטחה של עיריית ת"א

פעילי המאבק החברתי הזועמים נראים כשהם מחלקים ביצים איש לרעהו, משליכים אותן לעבר שוטרים ומאבטחים ופורצים אל תוך בניין העירייה. ראש העיר חולדאי קיבל איומים על חייו אך הבהיר כי לא יוותר, והאשים גם ח"כים בליבוי האש

כחודשיים מתחילת המחאה וכמה שעות אחרי שבית המשפט ביטל את החלטתו מאמש, עברו בשדרות רוטשילד הפקחים וחילקו צווי פינוי. הפעם לא הייתה אלימות, אלא בעיקר הלם מההבנה שהכל נגמר.

בשטח עדיין סוערות הרוחות מההפגנה האלימה אתמול. בתיעוד מצלמות האבטחה של עיריית תל אביב ניתן לראות את מה שהחל בסביבות 16:30, אז הגיעו הפעילים לפתח בניין העירייה כשבאמתחתם אוהל. אחריהם התאספו במקום עוד עשרות, ולנוכחים במקום חולקו ביצים.

בשלב מסוים, נזרקו אותן הביצים על מאבטחי העירייה ועל השוטרים שפעלו בזירה. זה נתן את האות לפריצת המפגינים פנימה - אל תוך העירייה. שבעה מבין עצורי ההפגנה אתמול הגיעו היום לבית המשפט, שם הוגשו נגדם כתבי אישום.

חולדאי קיבל איומים על חייו - אבל נחוש להמשיך

אתמול, אחרי ההפגנה האלימה, התרכזו הפעילים בזירה חדשה - מול ביתו של ראש העיר תל אביב יפו, רון חולדאי. בריאיון עמו היום הוא סיפר שקיבל איומים על חייו: "זה הגיע ללשכה. אמרו שיירצחו אותי. בסדר, אין מה להתרגש", הוא אמר בקור רוח וסיכם - "אני אמשיך ללכת ללא שומרי ראש".

חולדאי נחוש שלא לוותר. הוא מאשים כי בין הגורמים להלהטת הרוחות גם חברי כנסת ואוהדי הפועל תל אביב, שזועמים עליו עוד בשל הריסת אולם "אוסישקין".

כשנשאל למי מבין חברי הכנסת הוא מתכוון, לא פסל את האפשרות כי מדובר גם בדב חנין מחד"ש - שהתמודד מולו בבחירות האחרונות לראשות העירייה.

חולדאי הבהיר כי הוא מוכן לאפשר את המשך המחאה באתרים אחרים, דוגמת הגן הציבורי שליד רכבת ארלוזורוב, אך לא ייסוג בו מדרישתו לפנות את המאהל משדרות רוטשילד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת