ביהמ"ש קבע שוב: צו עיכוב לפינוי האוהלים

בית המשפט המחוזי בת"א קבע הערב, לאחר מטוטלת משפטית של יממה, לעכב שוב את פינוי אוהלי המחאה בשדרות רוטשילד. היום הודבקו צווי פינוי על כל אוהל, לקול מחאת המפגינים. רגב קונטס: "אנשים עלולים להגיב בצורה לא אחראית"

עיכוב, ביטול - ושוב עיכוב: לאחר שלפנות בוקר הוציא בית המשפט צו מניעה לפינוי אוהלי המחאה ברוטשילד, ובמהלך הצהריים בוטל הצו, הוצא הערב צו נוסף, הפעם לעכב את פינוי האוהלים.

מעל עשרים פקחי העירייה הדביקו הערב צווי פינוי לכל האוהלים, גם אלה המיושבים, שנותרו בשדרות רוטשילד. במקום הפגינו עשרות, שקראו לפקחים לסרב להוראות שניתנו להם. לפנות בוקר כאמור הוציא בית המשפט צו מניעה לפינוי מאהלים נוספים בתל אביב - אך לאחר מכן ביטל את הצווים. אמש, אחרי ההפגנה מול ביתו של רון חולדאי והודעת העירייה כי בכוונתה לפנות גם את מאהל לוינסקי, פנו הפעילים לבית המשפט בבקשה לקבלת צו מניעה.

לפי הצווים, שהפעם הגיעו בלי פרחים מצורפים אליהם, על כל אוהל, יריעת בד או שלט שנמצאים ברחוב "ברשות הרבים" - להסתלק תוך לא יאוחר מ-72 שעות. המפגינים בשדרה צועקים לעבר הפקחים כי "עכשיו זה הזמן שלכם לקחת צד במחאה ולהחליט עם מי אתם הולכים. אנחנו יודעים שגם לכם קשה לסגור את החודש,
יש פה אנשים שאין להם בית".

רגב קונטס, ממנהיגי המחאה, אמר הערב בריאיון לתכנית "שש" כי "לא נותר לי אלא להצר על כך כי לא זו הדרך שהרשויות היו רוצות שהמחאה הזו תסתיים בשלב האוהלים שלה. אתמול אמר אחד השוטרים 'במשך חודשיים נתנו להם חופש ביטוי', כאילו שזו מותרות. משהו לשחק איתו בקיץ. מהיום הראשון חולדאי רק מטכס עצה כיצד לסלק את האוהלים משדרתו היפה. אני מקווה מאוד שהממשל יתעשת בדרך כלשהי".

"אנחנו לא אנשים אלימים", הוסיף קונטס. "ירצו לקחת את האוהלים - יקחו אותם. לא נפנה אותם. אני מתרה ברגעים אחרונים אלה בפני כל מי שעיניו בראשו לא לעשות זאת בכוח. מאחורי כל אוהל מסתתרת מצוקה. אנשים עלולים להגיב בצורה לא אחראית".

בבית משפט השלום בתל אביב הוגשו בשעות הצהריים כתבי אישום נגד שמונה מ-40 המפגינים שנעצרו אתמול בהפגנה האלימה מול בניין העירייה בת"א. שבעה נאשמים בהתפרעות, ואחד מהם גם בתקיפת שוטר. בתום הדיון, הוחלט לשחרר אותם ללא הרחקה ובכפוף להפקדת ערבות בגובה 500 שקלים. אדם נוסף הורחק משדרות רוטשילד למשך 60 ימים, אחרי שהכה שוטר באגרוף.

עו"ד ברק כהן, המייצג חלק מהמפגינים, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "כתבי האישום מנוסחים באופן כוללני משום שהעובדות הם אותן עובדות לגבי כולן. זה פשוט נסיון השתקה, במישור הפלילי אין פה מסוכנות, אין ביטוי למסוכנות ותנאי השחרור הם כאלה של "רק אל תפגינו"".

"בהזדמנות זו אני מזמין כל אזרח ישראלי להתפרע באותו אופן כלפי המוסדות השלטוניים עד שנשלים את המהפכה כולה", הוסיף הסניגור. "אין מה לפחד, נכון, לוקחים אותך באמצע ההפגנה, אתה יושב שמה בלילה אבל אתה משתחרר ואת הזכויות אתה מקבל. אם 300 אלף איש היו היום מתפרעים באותו האופן, היינו רואים את זכויות היסוד שלנו מתגשמות באופן יותר ברור. כל מה שנעשה פה זה נסיון לסתימת פיות,  ו-8 כתבי האישום - הייתי שמח אם היו מונחים על שולחן בתי המשפט 300 אלף כתבי אישום".

עם זאת, פקחי ועובדי עיריית חולון פינו הבוקר פעם נוספת את צריפי העץ שהוקמו בשכונת ג'סי כהן בעיר. שלושה מאנשי המאהל עוכבו לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת