עשרות הפגינו מול הבית של חולדאי

אחרי ההפגנה הסוערת מול עיריית תל אביב, במהלכה התפתחו עימותים אלימים עם המשטרה ו-40 מפגינים נעצרו, הגיעו עשרות מפעילי המחאה החברתית להפגין הלילה מול ביתו של ראש העירייה רון חולדאי. בין המפגינים היו גם כמה מראשי המאבק, בהם דפני ליף, יונתן כהן וסתיו שפיר. "מה שהורסים - אנחנו נבנה מחדש", אמרה שפיר

אחרי ההפגנה הסוערת מול עיריית תל אביב, עברו עשרות מפעילי המחאה החברתית להפגין מול ביתו של ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, זאת במחאה על פינוי האוהלים בעיר. בהמשך הלילה צפויים פעילי המחאה להגיע למאהל המחאה בגינת לוינסקי, אותו הודיעה העירייה כי תפנה עוד הלילה.

בין עשרות המפגינים היו גם כמה מראשי המאבק, בהם דפני ליף, יונתן כהן וסתיו שפיר, כשמולם כוחות גדולים של משטרה שאיבטחו  את האזור. "לחולדאי יש אחריות רבה על חלק מהסבל שיש לתושבים המוחים אצלו בעיר. לא ניתן שיהרסו לנו את המאהלים", אמרה סתיו שפיר לחדשות 2 באינטרנט. "מה שהורסים - אנחנו נבנה מחדש".

המפגינים הניפו שלטים בנוסח "חולדאי גנב בלילה", "צא מהמרפסת, העיר שלך קורסת" וגם "חולדאי תתפטר, התושבים שווים יותר", ודרשו לשחרר באופן מיידי את 40 מפעילי המחאה שנעצרו במהלך ההפגנה סמוך לעירייה.

"לאנשים פשוט נמאס", אמר אחד המפגינים בזעם לחדשות 2 באינטרנט. "מה שאנחנו עושים זה תגובה לבעל מכה. רון חולדאי הגיש לנו אתמול פרחים ביד אחת והציע לנו עזרה, אבל ביד השנייה הוא הכה אותנו היום. זו לא מחאה של סושי ונרגילות, הפקק הזה והרסן שהחזקנו בהפגנות יוצאים היום החוצה".

מוקדם יותר: 40 עצורים בהפגנה מול עיריית ת"א

אחר הצהריים קיימו מאות בני אדם הפגנת מחאה סוערת מול בניין העירייה בתל אביב, במחאה על פינוי חלק מהאוהלים מוקדם יותר הבוקר. המפגינים השליכו ביצים לעבר העירייה והתעמתו עם כוחות גדולים של משטרה שהוזעקו לשמור על הסדר במקום.

כמה מהמפגינים ניסו אף לפרוץ לבניין העירייה במהלך ההפגנה, תוך שהם משמיעים קריאות נגד ראש עיריית תל אביב וקריאות "תעצרו את חולדאי", "העם דורש צדק חברתי" ו"ביזיון". כוחות גדולים של משטרה ויס"מניקים חסמו את הכניסה לתוך הבניין, בעוד עובדי העירייה למעשה נותרו תקועים בפנים. המפגינים חסמו בין היתר את הרחובות אבן גבירול, בלוך, מלכי ישראל ואת שדרות בן גוריון.

למקום ההפגנה הגיעו בין היתר מפקד מחוז ת"א במשטרה, ניצב אהרון אקסול, ומפקד מרחב ירקון תנ"צ יורם אוחיון. לפחות 40 מפגינים נעצרו בחשד להפרות סדר ותקיפת שוטרים, ובשלב מסויים המשטרה סגרה במחסומים את כל הכניסות לבניין העירייה.

דפני ליף, שהייתה גם היא בין המפגינים, אמרה כי "יש התקהלות של אנשים כועסים, כמו גנבים בלילה הגיעו פקחים וזרקו לפחים. גם ביום הראשון של המחאה לא הייתה תמיכה מהעירייה. מאוד מעניין שאחרי חודשיים של מחאה חברתית, העירייה מפנה את האוהלים שהפכו לסמל. יחד עם זאת, אני תמיד מפחדת שהמחאה תגלוש לאלימות, יש כאן הרבה כאב".

"רון חולדאי, מה שאתה עושה לא חוקי, אסור לך לפנות אותנו", אמר אחד המפגינים לחדשות 2 באינטרנט. "ביבי וחולדאי, אנחנו רוצים את המדינה בחזרה ומוטב שתתעוררו ותחזרו לכיוון שלנו". במהלך ההפגנה הסוערת התפתחו עימותים אלימים בין השוטרים לבין המפגינים, כאשר אנשי הביטחון של העירייה ניסו להדוף בכוח את הלחץ שהפעילו המפגינים בניסיון לפרוץ לבניין העירייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת