צפו: "כריש" מסוכן נוסע בצפון

נהג באזור הגליל נתפס היום על ידי שוטרים של אגף התנועה במשטרה כשהוא נוהג ברכב מסוכן במיוחד ולא בטיחותי - בצורת כריש. השוטרים ההמומים עיכבו את הנהג לחקירה, זימנו אותו לדין בבית הדין לתעבורה ושלחו את הרכב להשמדה. הסיפור הזה כבר קיבל במשטרה את השם "תפוס ת'כריש"

תפוס ת'כריש - גירסת המציאות: באגף התנועה במשטרה רגילים לעצור על הכביש נהגי הסעות שמסיעים ילדים ברכבים לא בטיחותיים, שמסכנים את חייהם. אבל לרכב הסעות לא בטיחותי, ללא רישוי בתוקף, עם סירה שמחוברת אליו ועליה דגם של כריש שבו ישבו הילדים - הם ממש לא ציפו.

השוטרים הבחינו ברכב שנסע היום בכפר אבו סנאן בגליל במסגרת פעילות ממוקדת של אגף התנועה בתחום תקינות רכבי ההסעה לתלמידים, עם פתיחת שנת הלימודים, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל.

ההפתעה הגדולה שציפתה לשוטרים לא הייתה הבטיחות הלקויה של הרכב, אלא העובדה שנהג ההסעות עשה זאת באופן בולט ומושך עין בזכות מבנה הכריש הצבעוני, כולל הסנפיר מלמעלה וה'מלתעות' מקדימה.

הנהג בתגובה: "אני זהיר ונוסע לאט"

חשוב לציין כי ב"רכב ההסעות" לא היו כלל חגורות בטיחות עבור הילדים, מה שהופך את הרכב מחביב הילדים - לכלי מסוכן מאד. מהמשטרה נמסר כי נהג הרכב ידע על הסיכון ועל העובדה שמדובר ברכב שאינו בטיחותי, אך ציין כי מדובר בפרנסה עבורו - כל ילד משלם 5 שקלים עבור נסיעה ב"כריש". לדבריו, למרות שאין לרכב טסט וביטוח, הוא "נזהר ונוסע לאט עם עד 20 ילדים ברכב".

הנהג קיבל זימון לבית הדין לתעבורה ורכש הכריש נשלח להשמדה. בינתיים, במשטרה כבר העניקו לסיפור הזה את השם "תפוס ת'כריש", על שם סרט האנימציה המוכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת