חייבים כסף למדינה? רישיון הנהיגה יישלל

ועדת החוקה של הכנסת אישרה היום שורה של סנקציות חריפות נגד אזרחים שצברו חובות למדינה בסכום העולה על 5,000 שקלים. בין היתר, ניתן יהיה לשלול את רישיון הנהיגה שלהם ואת דרכוניהם, ולמנוע מהם לצאת מהארץ

אין כסף? אין רישיון. אילוסטרציה (חדשות 2)

צברתם חובות למדינה? כדאי שתמהרו להסדיר אותם - אחרת תאלצו להיפרד, בין היתר, מרישיון הנהיגה שלכם. ועדת החוקה של הכנסת אישרה היום למרכז לגביית קנסות להפעיל הליכי הוצאה לפועל נגד אזרחים שצברו חוב של יותר מ-5,000 שקלים למדינה, שיאפשרו, בין היתר, להגביל את יכולתם לקבל דרכון ואף לעכב את יציאתם מהארץ.

נוסף על כך, ייסתכנו אזרחים שלא יסדירו את חובותיהם למדינה בשלילת רישיון הנהיגה שלהם עד להעברת התשלום. חברי הוועדה, בראשות ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו, קבעו גם כי במקרים שבהם מדובר בחובות שצברו חייבים בתשלום פיצוי לנפגעי עבירה - יורד רף הטלת הסנקציות ל-2,000 שקלים בלבד.

צעדי הענישה החדשים אושרו במסגרת "חוק המרכז לגביית קנסות", ולדברי ח"כ רותם - הם נועדו "להגביר את יכולת האכיפה של המדינה נגד חייבים".

ח"כ דוד רותם (חדשות 2)
בדיונים שנערכו בסוגיה הוצג נתון שלפיו כ-30 אלף אזרחים חייבים כיום למדינה סכום העולה על 5,000 שקלים - ובמצטבר, מדובר בסכום כולל של יותר ממיליארד שקלים - זאת, מבלי לחשב את התוספות על ריביות ופיגורים.

ח"כ רותם אמר כי המהלך מקבל משנה חשיבות דווקא על רקע המחאה האזרחית. "אנחנו שומעים בימים ובשבועות האחרונים: 'מאיפה יבוא הכסף לפתרון מצוקות הציבור?'. גביית קנסות מחייבים, בעיקר בסכומים גבוהים יחסית הוא מקור חשוב מאוד למדינה כדי להגדיל את יכולותיה הכספיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת