צפו: דפני ליף גורשה בקללות מהמאהל בחולון

אחת ממנהיגות המחאה נגד יוקר הדיור הגיעה אחה"צ למאהל המחאה בשכונת ג'סי כהן, על רקע צווי הפינוי שמסרה שם העירייה, אך התקבלה בזעם על ידי חלק מהפעילים שקראו ממנה להסתלק. כעבור זמן קצר, התפתח עימות פיזי אלים בין הנוכחים במקום. ליף לא התרגשה, ואמרה: "אני נשארת איתם פה עד שיימצא להם פתרון הולם". כך זה נראה

דפני ליף, ששמה הוא ללא ספק אחד המזוהים ביותר עם הגרעין המייסד של המחאה החברתית, הגיעה אחר הצהריים למאהל שהוקם בשכונת ג'סי כהן בחולון - וזכתה שם לקבלת פנים לא נעימה ויוצאת דופן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המחאה החברתית? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ליף וכמה מחבריה ממאהל רוטשילד הגיעו למקום זמן קצר אחרי שעיריית חולון הוציאה צו פינוי למאהל עד 3:00 לפנות בוקר, והתקבלו שם על ידי פעילים שקראו להם להסתלק מהמקום. זמן קצר אחר כך, פרץ שם עימות פיזי בין כמה מפעילי המאהל החולוני. רק כעבור מספר דקות נרגעו הרוחות, וליף שבה למאהל, שם אמרה: "יש כאן קהילה שלמה של אנשים קשי יום שאין להם ללכת. אני נשארת איתם פה עד שיימצא להם פתרון הולם".

הסיבה לסערת הרוחות במקום היא העובדה שרבים מבין יושבי המאהל בג'סי כהן ממתינים כבר שנים ארוכות לפתרונות של דיור ציבורי. בשבועות האחרונים, שלאורכם נמשכה המחאה החברתית, הוקמו במאהל גם צריפים עשויי עץ שאוכלסו גם במשפחות שלמות. היום הודיעה העירייה לפעילים כי עליהם להתפנות, וחלק מהם בחרו לפרוק את זעמם דווקא על מי שהפכה למנהיגת המאבק החברתי.

"אנחנו מוכנים למלחמה, אבל אני מקווה שתהיי איתנו", אמר לליף אחד מפעילי המאהל בג'סי כהן. "בסדר, אני אתכם", היא השיבה - ונענתה על-ידיו: "את איתנו ואני הולך למלחמה".

אלא שאז קטעה את השיחה פעילה מקומית אחרת שצעקה לעבר השניים: "לא, אנחנו לא צריכים אותה. אל תגיד לכולם מה שאתה רוצה. כולם מתקוממים נגד מה שאתה אומר. אני מצטערת להגיד לך".

בן שיחה של ליף ניסה להסביר למפגינה הזועמת: "רוצים להרוס לך את הבית". היא השיבה לו בהתרסה: "היא באה להגן עלינו?".

את הגזרה חימם פעיל אחר, ששיגר לעבר ליף איום מפורש ואמר לה: "כל רוטשילד - לכו מפה, לפני שיהיה לכם באמת בלגן. יאללה".

רגעים ספורים חלפו, ובמקום התפתח עימות פיזי של ממש בין הפעילים הזועמים - שבשיאו החל אחד מהם לבעוט באוהל ומוטט אותו כשהוא צועק:"אין אוהלים. אין אוהלים". הוא נהדף מיד על-ידי פעיל אחר.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "הבוקר ניתנו צווי הריסה מינהליים לשבעת צריפי העץ שנבנו בניגוד לחוק במאהל ג'סי כהן. בשום אופן לא מדובר בפינוי המאהל עצמו. הבנייה בוצעה ללא אישורים וללא היתרים והצווים אושרו ע"י המשטרה. על התושבים לפרק את הצריפים בתוך 24 שעות ואם לא יעשו כן הם יפורקו בימים הקרובים על-ידי הפיקוח על הבנייה בעיריית חולון".