המפגין עם האינפוזיה מדבר: "אני סובל בשקט כמו כולם"

בין מאות אלפי המפגינים שצעדו אמש ברחובות הארץ, בלט אדם אחד שיצא מבית החולים "איכילוב" וצעד ברחובות ת"א כשהוא לבוש בחלוק ומחובר לאינפוזיה. היום הוא מסביר את מעשיו בשיחה עם חדשות 2: "רציתי לעשות את זה כבר מזמן אך לא מצבי הרפואי לא איפשר לי לעשות זאת"

מאות אלפי המפגינים שהגיעו אמש ל"צעדת המיליון" בת"א הביאו איתם כרזות ססגוניות, תחפושות מקוריות וסיסמאות קליטות. אבל נדמה שמעל לכולם התעלה אדם אחד בשם מארק פרץ, המאושפז בבית החולים "איכילוב" - לא רחוק מכיכר המדינה, שם נערכה העצרת המרכזית. מארק עזב את מיטת בית החולים, ויצא לבוש בחלוק ירוק ועם האינפוזיה הצמודה שלו - להשתתף בהפגנה.

"ראיתי את ההמונים שיצאו לרחובות, והחלטתי לתת את הקול שלי למחאה הזו", הוא אומר היום בשיחה עם חדשות 2. "רציתי לעשות את זה כבר קודם אך פשוט הייתי מאושפז בבית חולים עם דלקת במרפק".

מארק עצמו עלה מסקוטלנד לישראל לפני 21 שנים. "יש לי גם אזרחות בריטית, אבל אני בוחר להישאר בישראל כי זו המדינה האמיתית שלי, פה שירתתי בצבא, ואני פה מתוך אידיאולוגיה. אני עושה מילואים, ומקווה לקבל קצת נחת", העיד על עצמו והוסיף: "נמאס לי לשלם שלושת רבעי מהמשכורת שלי על שכר הדירה ולקנות אוטו במחיר כפול שלוש משוויו האמיתי בשוק".

"אני לא אדם בכיין, אלא סובל בשקט כמו כל אזרח ישראלי", זעק מארק והדגיש: "הגענו למצב שבו הגיעו מים עד נפש. יש אנשים ממש מסכנים בארץ, ואני חושב שזה חבל. אם כולנו נעשה את השינוי, נוכל להגיע למקום כלשהו. כולנו הפכנו להיות סלבריטי ברגע שהחלטנו לצאת לרחוב, כולי תקווה שנצליח להזיז דברים".

 "עזבתי את מיטת בית החולים כדי לראות מה קורה כאן"

"ירדתי מהמיטה כשראיתי מה קורה כאן, ובאתי להשמיע את הקול שלי", אמר אמש מארק כשהוא מחובר לאינפוזיה. "לא שאלתי את הרופאים שלי אם זה צעד נכון, אבל אני יכול לספר לכם שאני עובד בשתי עבודות ולא גומר את החודש".

מארק הסביר כי לדעתו, לא הגיוני לשלם שליש מהשכר על שכירות, וכי המוצרים הבסיסיים יקרים. "אז לכן הגעתי הנה, לרבע שעה, כי קצת חם לי ואני אחזור להתאשפז", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת