מחאה אוהבת: נשיקה בדרך להפגנה

בעת שכ-400 אלף מפגינים צעדו ברחובות ערי הארץ, נלכד זוג צעירים אוהבים בעדשת המצלמה בנשיקה רומנטית וסוערת במיוחד. התמונה שצולמה ע"י הצלם אדי ג'רלד מזכירה בצורה מפתיעה במיוחד את התמונה המפורסמת שצולמה בטיימס סקוור בשנת 1945. הצלם הנרגש: "הרחוב הריק וההמון מאחורה היו כמו סוף תיאטרלי של קיץ 2011"

עדשת המצלמה של הצלם התל אביבי אדי ג'רלד תפסה אתמול זוג מפגינים בדרך להפגנה בכיכר המדינה בתמונה רומנטית במיוחד.

גלריית תמונות מיוחדת: מזכרות מהפגנת הענק

לא קשה לראות שמדובר במחווה לתמונה המפורסמת של המלח ואהובתו בטיימס סקוור בניו יורק משנת 1945, ביום הניצחון האמריקני על יפן בתום מלחמת העולם השנייה. אמנם התפאורה של רחוב אבן גבירול שונה במקצת מתפאורת הטיימס סקוור, אבל ההשוואה מתבקשת.

התמונה שצולמה אמש מזכירה תמונה נוספת שצולמה לפני כחודשיים וחצי, ובה תועד זוג מתנשק על שפת הרחוב בוונקובר שבקנדה, כשמאחור ניתן לצפות במהומות ההמון הזועם אחרי משחק הוקי חשוב.

צלם התמונה אדי ג'רלד סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "אחרי שעמדתי על הגגות סביב לכיכר המדינה, חיפשתי תמונה בודדת שתוכל לייצג את זה, מאחר שהכול היה נראה דומה וכל הצלמים עטו על כל אייקון אפשרי, הלכתי הביתה מאוכזב".

"בדרכי הביתה לחוף הים ראיתי את הזוג מתנשק, ולדעתי הם היו מודעים לדמיון לתמונה הישנה". אמר הצלם והוסיף: "הרחוב הריק וההמון מאחורה היו כמו סוף תיאטרלי של קיץ 2011".

באמצעות הפייסבוק הצליח ג'רלד להגיע אל הזוג המצולם: "פרסמתי בדף פייסבוק שלי את התמונה וצירפתי בקשה לאיתור פרטים על הזוג המתנשק. להפתעתי כמו שפייסבוק יודע ליצור מהפכות, תוך שעה באמצעות שרשור התגובות, התקשר אליי הגבר המצולם וכעת יש לי את הפרטים שלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק