צפו: רגעי השיא של "צעדת המיליון"

הייתם בכיכר המדינה או בעצרת אחרת בארץ? כאן בחדשות 2 באינטרנט סיכמנו עבורכם את רגעי השיא של העצרת בתל אביב: מנאום "הישראלים החדשים" של איציק שמולי, דרך הנאום הדרמטי של דפני ליף ועד ההופעות של הדג נחש, אייל גולן והיהודים. הפגנת ה-400 אלף: כך זה נראה

406,000. זהו המספר הסופי של אזרחי ישראל שיצאו אמש להפגין מקריית שמונה שבצפון ועד אילת בדרום - בדרישה לצדק חברתי, בהפגנה הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל.

300 אלף מהמפגינים הגיעו לכיכר המדינה בתל אביב, שם התאספו לעצרת המחאה הגדולה. במסגרת העצרת נאמו ראשי המחאה: דפני ליף, סתיו שפיר ויו"ר אגודת הסטודנטים איציק שמולי - שטבע את המונח שאולי ילווה את הפעילים מעתה והלאה: "הישראלים החדשים".

גם הפעם, הגיעו להופיע שורה של אמנים מהשורה הראשונה, שהביעו תמיכה גדולה במפגינים. "אני אוהב אתכם ומצדיע לכולכם - בזכותכם יהיה שינוי", אמר הזמר אייל גולן ששר את "מי שמאמין לא מפחד". לפניו עלו לשיר להקת היהודים ולהקת "הדג נחש", שהלהיבו את הקהל עם "אנחנו לא פראיירים".

גם הפעם עיטרו כרזות ססגוניות ותחפושות את אזור ההפגנה, אבל מי שהתעלה על כולם היה מארק, המאושפז בבית החולים איכילוב ונמלט משם כשהוא מחובר לאינפוזיה כדי להצטרף למפגינים. "אני עובד בשתי עבודות ולא גומר את החודש - זה פשוט טירוף מה שקורה כאן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת