צפו: אייל גולן והדג נחש בהופעה

כ-300 אלף איש הפגינו הערב בעצרת המרכזית בכיכר המדינה בת"א. בין הנואמים היו איציק שמולי, דפני ליף, דורון צברי ורבקה מיכאלי, ועל הבמה הופיעו בין היתר אייל גולן, היהודים והדג נחש שהקפיצו את הקהל. צפו בהופעות

כ-300 אלף בני אדם הגיעו אמש לעצרת המרכזית בכיכר המדינה בתל אביב -יפו. מדובר במוקד המחאה המרכזי בהפגנת הענק. בין הנואמים בתל אביב היו איציק שמולי, מוטי אשכנזי, שירי טננבוים, דורון צברי ומובילת המאבק דפני ליף. במהלך הערב הופיעו על הבמה להקת היהודים, להקת הדג נחש, ובשיא הערב - הזמר אייל גולן. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי ורציף את העצרת המרכזית בכיכר המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צעדת הענק  יצאה בסביבות השעה 20:00 מכיכר הבימה בתל אביב, בסמוך למאהל המחאה המרכזי שבשדרות רוטשילד, ומשם צעדו המוחים אל כיכר המדינה. עשרות אלפים נוספים מפגינים גם בירושלים, בחיפה, בקריית שמונה, בערד. בסך כל המוקדים ברחבי הארץ הפגינו למעלה מ-400 אלף איש.

אייל גולן: "זו ההופעה הכי גדולה שלי אי פעם"

תום פטרובר סולן להקת "היהודים" ירד מהבמה לאחר ההופעה ואמר בריאיון לחדשות 2 כי "זה היה מאוד מרגש להופיע. הייתי מאוד לחוץ ומאוד התרגשנו לקחת חלק במאבק הזה. אני חושב שהמאבק הזה באמת חשוב. מההתחלה רצינו להיות חלק בזה, וזה לא הסתדר, אנחנו שמחים שבסופו של דבר יצא לנו לקחת חלק בדבר הגדול הזה. אני לא יודע מה יקרה עם זה בהמשך. זו בהחלט דרך חדשה, ואני לא יודע להגיד איך ממשיכים מפה".

שאנן סטריט סולן להקת "הדג נחש" אמר במהלך ההופעה על הבמה כי "זה צומת ה' באייר עם חברה חדשה, זה הצומת פה. בה' באייר 1948 נקבעו שתי מטרות: האחת היא להקים מדינה והשנייה היא להקים חברה חדשה. והיום 63 שנים אחרי זה די ברור שהקמנו מדינה, ועכשיו זה הזמן להקים חברה חדשה".

הזמר אייל גולן הגיע גם הוא להופיע על במת העצרת בכיכר המדינה ואמר לאחר הירידה מהבמה כי " זה שטיח של אנשים, כיף גדול להיות חלק מהמאבק הזה. אני מאוד מתרגש עכשיו, זו ההופעה הכי גדולה שלי אי פעם".

גולן שר שניים מבין להיטיו הגדולים: "יש לי רק חלום לקנות לך יהלום". ואת "מי שמאמין לא מפחד". ועל הבמה אמר: "אמרו לי שזאת ההפגנה הכי גדולה בתולדות ישראל. אז ערב טוב לכם, אני אוהב אתכם ואני מצדיע לכולכם: כל הכבוד לכולכם. על המאבק, על הדאגה, בזכותכם יהיה שינוי. העם דורש צדק חברתי!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת