דפני ליף: "אני מרוששת מאי פעם - אבל מאושרת מתמיד"

דקות לפני תחילתה של הפגנת המיליון, התפנתה דפני ליף לריאיון על תחושותיה בתום שמונה שבועות של מחאה חברתית. "המאהלים לא יפורקו, אבל בהחלט אפשר להגיד שעברנו לשלב הבא", היא אומרת. בתגובה לכל מי שמנסה לבקר אותה על מכתב הסרבנים שעליו חתמה, או על "השתמטותה" מגיוס, אומרת ליף: "נכנס מאוזן אחת ויוצא מהשנייה"

שבת שמינית של הפגנות יצאה לדרך, כשהפעם מקווים המארגנים לשבור את כל השיאים תחת הכותרת: "צעדת המיליון". באחרונה, התרבו הדיבורים סביב פירוק המאהלים ומיצוי המחאה - אבל אחת ממנהיגות המחאה דפני ליף חושבת אחרת.

"אני לא חושבת שהמאבק מיצה את עצמו, הוא פשוט עובר שלב. יש מאהלים שנסגרים, אבל יש כאלו שישמרו על עצמם במרכז כוח בקהילה", אמרה ליף מכיכר המדינה, שם תיערך הערב העצרת המרכזית.

"אני עדיין לא יכולה לשלם שכר דירה, וזה לא השתנה", הודתה אחת ממנהיגות המחאה, "לא רק זה. גם העיפו לי את האוהל אז אני ישנה על מזרון אצל חברים. אני מרוששת מאי פעם אבל הרבה יותר מאושרת", הוסיפה.

במהלך השבוע, עלה לדיון הציבורי מכתב עליו חתמה ליף בנערותה, בו היא קוראת לסרבנות שירות בשטחים. "אני לא קוראת עיתונים ולא רואה טלוויזיה. המחאה הזו היא אחת מנקודות הציון המשמעותיות בחיי - לא מכתב עליו חתמתי אולי בגיל 16. הביקורת עליי בנושא הזה נכנסת מאוזן אחת ויוצאת מהשנייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת