עמוס ברנס הלך לעולמו

במשך יותר ממחצית מחייו, נלחם עמוס ברנס למען חפותו ולמען הצדק. ברנס הורשע ברצח החיילת רחל הלר ז"ל, נלחם על חפותו עד שזוכה לפני 9 שנים מכל אשמה. ברנס קיבל פיצויים על שנים בהן ישב בכלא על לא עוול בכפו. הבוקר הוא נפטר ממחלת הסרטן בגיל 67

עמוס ברנס ז"ל (חדשות 2)

עמוס ברנס הלך לעולמו הבוקר בגיל 67. ברנס, שהורשע ברצח שלא ביצע בשנת 1976, נלחם שנים ארוכות כדי להוכיח את חפותו ולאחר ששוחרר כשבית המשפט ביטל את הרשעתו - פעל שנים כדי להיות מוכרז רשמית כזכאי. ברנס, שנפטר אחרי מאבק במלחמת הסרטן, מת כאדם זכאי, אב לשני ילדים.

ברנס נשפט באשמת רצח החיילת רחל הלר ז"ל והורשע במעשה בשנת 1976. שמונה שנים לאחר מכן, בוטלה הרשעתו, בזכות הצהרתה של הפרקליטות כי הוא חוזרת בה מכתב האישום. עם זאת, ברנס נאבק כדי להפוך את ביטול ההרשעה לזיכוי ובשנת 2002, 26 שנים אחרי שהורשע, הכריע סופית בית המשפט בנצרת כי אכן הוא זכאי.

אחרי שהוכרז זכאי, תבע ברנס את המדינה על כליאת שווא. בשנה שעברה, זכה ברנס בתביעה ובית המשפט פסק כי יינתנו לו פיצויים בגובה 5 מיליון שקל. לאחרונה חלה ברנס במחלת הסרטן ואחרי מאבק ממושך, הלך הבוקר לעולמו בבית החולים בנהריה. הלווייתו תתקיים ביום שני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת