בשל "צעדת המיליון": תנועת הרכבות לת"א תתוגבר

רגע לפני כניסת השבת נקבע בביהמ"ש העליון כי רכבת ישראל, שהודיעה על השבתת הקווים מב"ש וירושלים במוצ"ש, תעשה מאמץ להפעילם - או שתעמיד במקומם אוטובוסים לרשות האזרחים שיבקשו להגיע למפגן המחאה. יתר קווי הרכבת לתל אביב יתוגברו עם צאת השבת

הרכבת תתוגבר לקראת ההפגנה (חדשות 2)

יום לפני "צעדת המיליון" של המחאה החברתית בתל אביב, הוסר כמעט ברגע האחרון המכשול שעלול היה למנוע מתושבי ירושלים ובאר-שבע להשתתף בהפגנה.

כל הפרטים על "צעדת המיליון" במוצאי שבת

זמן קצר טרם כניסת השבת, דן בית המשפט העליון בעתירה שהגישה תנועת "התעוררות" באמצעות משרד עורכי הדין ש. בירן שבה דרשה לאלץ את רכבת ישראל, שהודיעה על השבתת הקווים לשתי הערים בשל עבודות, להעמיד לרשות האזרחים שמעוניינים להגיע לאירוע תחבורה ציבורית חלופית לתל אביב.

השופט חנן מלצר קבע, בהסכמת הצדדים, כי ברכבת ישראל יבחנו את כל הדרכים האפשריות להפעלת הקווים לתל אביב ובמידה שהדבר לא יהיה אפשרי, להעמיד לרשות הנוסעים אוטובוסים שיסיעו אותם עם צאת השבת אל הצעדה. לפי הסיכום, תפורסם הודעה בנושא באתר האינטרנט של הרכבת.

פרט לסוגיית הנסיעה מבאר-שבע ומירושלים, תתגבר הרכבת את מערך הקווים לרגל האירוע. נסיעה מיוחדת תצא מתחנת בנימינה אל תחנת תל-אביב סבידור ותעצור בדרך בכל תחנות הביניים, כמה דקות טרם המועד הרגיל שבו מתחילה בקו פעילות הרכבת במוצאי שבת.

בהמשך, יוחלט האם יהיה צורך בנסיעות נוספות על הרגילות בהתאם לביקוש. הרכבות הראשונות מצפון הארץ יצאו לכיוון תל אביב רק ב-21:00, בשל זמני יציאת השבת. הן יגיעו העירה בתוך כשעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת