מרגול חזרה הביתה, "איירין" שככה: תמונות השבוע

השבוע נפתח בפיגוע טרור לילי בתל אביב, שנבלם על ידי שוטרים מג"ב ואזרחים אמיצים. הסופה "איירין" איימה על מיליוני אמריקנים אך לבסוף שככה. לא כך עם פרשת "טרא-שרה" שעדיין מסעירה את הכותרות. ובתוך הסופות והסערות, חייל ישראלי אחד חגג 25 קייצים, בעודו בשבי בעזה. התמונות שעשו לנו את השבוע

פיגוע דקירה ודריסה בתל אביב (AP)

מחבל משכם דקר שוטרים ואזרחים בתל אביב

השבוע החל בהתרעות חמות וממוקדות בדרום ובגזרת אילת, אך הטרור הכה דווקא בתל אביב בליל יום ראשון. מחבל תושב שכם שדד מונית, והתנגש בניידת מג"ב סמוך למועדון "האומן 17" בדרום העיר. לאחר ההתנגשות הוא החל לדקור בפראות את השוטרים והאזרחים במקום, אשר הצליחו להשתלט עליו. באירוע נפצעו 8 אנשים, מתוכם 3 שוטרים במצב קשה. ההשתלטות המהירה, כך אמר אחר כך המפכ"ל, הצילה את חיי בני הנוער שבילו באותה עת במועדון.

מרגול שוחררה למעצר בית, "החיוך חזר"

לאחר 17 ימי מעצר בכלא הנשים "נווה תרצה", שוחררה השבוע הזמרת מרגלית צנעני למעצר בית של חודשיים. היא תוכל לצאת רק לפגישות עם עורכי דינה ורופאה, אך לא להופיע. עם הגיעה לביתה, תקף הגרוש של צנעני צלמים שהגיעו למקום. עורך דינה אמר לתקשורת: "החיוך של מרגול חזר".

התפוח הגדול הפחיד את "איירין"?

היא שיגעה את ארצות הברית כולה, גרמה לנפגעים בנפש וגם לנזקים אדירים, אך את תמונות "יום הדין" במנהטן, כפי שאנו רגילים לראות בסרטים ההוליוודים, הוריקן "איירין" לא סיפקה. הרכבת התחתית בתפוח הגדול נסגרה והעיר כולה שותקה מחשש לאסון, אך לבסוף הסופה שככה.

50 אלף הרוגים בלוב

7 חודשים, 50 אלף הרוגים. זה המספר עליו דיווחו השבוע המורדים בלוב, עם השלמת המהפכה ההיסטורית במדינה וירידתו של השליט, "מלך מלכי המלכים של אפריקה", מועמר קדאפי, למתחרת. קדאפי עצמו התבטא בקולו ואמר: "אלחם, גם אם לוב תישרף".

פרשת טרא-שרה

עוד פרשה, עוד עוזרת: הפעם זו טרא קומרי, עובדת סיעודית מנפאל, שהייתה אמונה על טיפול בשמואל בן-ארצי, אביה הקשיש של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. קומרי טוענת שנתניהו השפילה אותה, פגעה בה פיזית ואף לא עמדה בהתחייבויות הכלכליות כלפיה. במשפחת נתניהו טענו מנגד בשורה של הודעות יוצאות דופן לעיתונות, שמדובר בעובדת רשלנית שנתונה להתקפות זעם, ואף פיטרו אותה השבוע. הפרשה וחילופי ההאשמות עדיין רחוקים מסיום.

יום הולדת 25 לגלעד שליט, השישי במספר בשבי חמאס

יום הולדת שישי בשבי חמאס. גלעד שליט "חגג" השבוע את יום הולדתו ה-25. הוריו של החייל החטוף, אביבה ונועם שליט, הפגינו בפתח ישיבת הממשלה בירושלים עם עשרות מפעילי המטה לשחרור בנם. נועם שליט נשא שלט בידיו, עליו נכתב: "נתניהו, אין לך מנדט להרוג את גלעד".

עשור אחרי: מיהו "האיש הנופל"?

התמונה הזו הייתה אחד הסמלים היותר זכורים של אסון התאומים, 11.9. ריצ'רד דראו, צלם סוכנות הידיעות AP שתפס בעדשה שלו את "האיש הנופל", חזר השבוע בפעם הראשונה זה עשור לגראונד זירו. גם הוא עדיין לא יודע מי האיש שתועד קופץ מהמגדל. הצלם הוותיק עומד בסירובו להגיע לטקסי זיכרון לאלפי ההרוגים במתקפה ששינתה את העולם: "אני לא צריך להיות כאן כדי לזכור מה קרה לי, אני מתעד את ההיסטוריה בכל יום מחדש".

בולט השוויץ - ופישל

רגע לפני הזינוק בגמר הריצה ל-100 מטר באליפות העולם, אוסיין בולט לא חסך מהתקשורת את הגינונים הרגילים שלו. כרגיל, הוא השוויץ במסיבת העיתונאים וכתמיד, הוא זלזל במתחריו. אלא שהשבוע באצטדיון האתלטיקה בדרום קוריאה, הג'מייקני פישל ובגדול. שיאן העולם היה כנראה לחוץ מדי ולא מרוכז - ופסל בזינוק ועף מהתחרות. החוק החדש קובע שהאצן יורחק כבר לאחר פסילה אחת ולא שתיים או יותר, כבעבר. אחרי שהכניס את עולם הספורט להלם, בולט התאושש מהר וחזר לעצמו: "אל תצפו ממני לדמעות".

"היהלום מדימונה" לארסנל

בדיוק כשחשבנו שהוא גמר את הסוס, יוסי בניון שוב מוכיח לנו מדוע הוא אחד השחקנים המצליחים ביותר שיצאו מישראל. קפטן הנבחרת, שהתחיל את הקריירה בראסינג סנטאנדר הספרדית, עבר לאנגליה כדי לשחק בווסטהאם, ליברפול ובצ'לסי, חתם השבוע בקבוצת הפאר הלונדונית ארסנל. הקשר, שהיה מועמד גם לטוטנהאם, עבר בהשאלה מצ'לסי לאחר שקיבל פנייה אישית ממנג'ר התותחנים, ארסן ונגר. אחרי התבוסה הקשה שספגה ארסנל 2:8 ממנצ'סטר יונייטד במחזור הקודם של הליגה האנגלית, אולי דווקא "היהלום מדימונה" יהיה המושיע של ונגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת