בנותיו של ההרוג מהגראד בבאר שבע חוזרות לכיתה

בנותיו של תושב באר שבע שנהרג מפגיעת הגראד הקטלנית על העיר לפני שבועיים יחלו מחר את שנת הלימודים החדשה - בלי אבא. ליהי, בתו הקטנה, תלך לגן, וליאור, הבת הגדולה, תחל את כיתה א'. "כל לילה הן אומרות 'שמע ישראל' ופונות לאבא", מספרת לילך, אלמנתו של יוסי שושן ז"ל

שבועיים אחרי שנהרג יוסי בעלה במטח הגראדים הקטלני על באר שבע, לילך שושן, בחודש התשיעי להריונה, עדיין לא מצליחה לעכל, להתמודד עם האובדן. "זה לא נתפס לי. אף אחד לא יוכל להחליף אותו, למלא את מקומו. אף אחד בעולם. הוא היה כזה מיוחד", היא מספרת בבכי בשיחה עם חדשות 2.

לילך צריכה להתמודד עכשיו לא רק עם האובדן, אלא גם עם הבנות הקטנות שלה, רק בנות שש וארבע, שלא מפסיקות לשאול על אבא. "אימא, עכשיו לאבא יש בית חדש, למעלה בשמיים", הן אומרות לה. "כל פעם כשעושים בלילה 'שמע ישראל' הן אומרות לילה טוב לאבא שלהן", היא מספרת בצער.

מיד כשהחלו מטחי הגראדים על באר שבע, יוסי מיהר לחזור מאופקים כדי להיות עם לילך שנושאת ברחמה את ילדם השלישי. כשהתקרב לבאר שבע, נשמעה האזעקה. הוא יצא מהרכב כדי לתפוס מחסה, אבל הרקטה התפוצצה ממש לידו. זה היה סוף עצוב ופתאומי למי שניתפס בעיני משפחתו כספורטאי חזק וחיוני.

יוסי ולילך התחתנו לפניי שבע שנים. היו להם תכניות להמשיך ולהרחיב את המשפחה. הוא לקח חלק ביום ההולדת האחרון של בתו הקטנה ליהי בגן וגם הספיק לקנות תיק ומחברות לביתו הבכורה ליאור, שתעלה מחר לכיתה א', בלעדיו. "יש לי תיק חדש ובית ספר חדש ומורה חדשה", היא מספרת.

בשבועות הקרובים תלד לילך את בנם המשותף, בן שיגדל בלי אביו. "הוא חיכה לו כל כך המון זמן", אומרת לילך. "בן ראשון אחרי שתי בנות, אבל הוא לא הספיק לראות אותו - וגם לא יראה אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת