מתכוננים לשבת: יום של הפגנות בתל אביב

הרופאים המתמחים הפגינו הערב במחאה על ההסכם עליו חתמו האוצר וההסתדרות הרפואית. מוקםד יותר הפגינו מאות הורים וילדיהם על יוקר המחיה בישראל. פסיכולוגים מחו גם הם, על הידרדרות השירות הפסיכולוגי הציבורי

המחאה גוברת לקראת "הפגנת המיליון" בשבת: רופאים מתמחים הפגינו הערב ברחבת הסינמטק בתל אביב, במחאה על ההסכם שנחתם בשבוע שעבר בין הההסתדרות הרפואית לבין האוצר, והביא לסיום שביתת הרופאים הגדולה. את ההפגנה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

מוקדם יותר הערב, הפגינו מאות הורים ברחבת מוזיאון תל אביב, במחאה על יוקר המחיה בישראל. במרכז ההפגנה, חתמו הורים על צ'קים, עם המחיר אותו הם משלמים כל חודש על חינוך ילדיהם.אחד המשתתפים הבולטים בהפגנת העגלות בתל אביב הוא היוצר יהונתן גפן, שהתראיין לתוכנית "שש עם סיון רהב מאיר". לדבריו: "אני בעד המחאה הזו ומקווה שתמשיך להיות שקטה מתמשכת, זוהי מלחמת התשה. בימים האחרונים אני שומע בעיקר דיווחים על הנעשה בדרום. העם דורש צדק חברתי אבל מקבל דיווחים על ביטחון", אמר גפן.

"מחאת העגלות היא המחאה הכי חשובה כרגע כי היא מחאה של אמהות", ציין גפן והדגיש: "אני לא רוצה שישתיקו אותנו בגלל שאלות של ביטחון. ההפגנה הזו חשובה מאין כמוה, כי רק בעולם השלישי ההורים יותר עשירים מהילדים שלהם".

גפן מעיד על עצמו באופן אישי ומודה שהמחאה הזו נוגעת לחיי היומיום שלו. לדבריו "אל תשכחו שהיד שמטלטלת את העריסה היא היד שמנענעת את העולם. שורשי המחאה הזו הם תום ונאיביות, ואני מקווה שההנהגה לא תחבל בזה".

הפסיכולוגים קיימו הפגנה על מצב הפסיכולוגיה הציבורית

מוקדם יותר קיימו מאות פסיכולוגים הפגנה בכיכר מגן דוד במרכז תל אביב, לקראת שימוע של נציגים מטעמם בוועדת טרכטנברג בעניין מצבה של הפסיכולוגיה הציבורית בשירות הציבורי בישראל.

אחת המפגינות, פסיכולוגית בהתמחות, אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "המערכת מתרוקנת. אנחנו אומרים למדינה - צריך לדאוג לבריאות נפשית לכולם. אנשים מחכים שנה וחצי בתור לשירות הפסיכולוגיה הציבורית".

מירב פסיכולוגית מומחית העובדת בשירות פסיכולוגי ציבורי בעיריית רעננה, אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "אני בעלת תואר שני ו-20 שנות וותק, ומרוויחה 3800 שקלים לחצי משרה", מירב ציינה כי " אני עובדת יותר מהשעות הנדרשות, לחץ הפונים אלינו אדיר, ישנה בעיה חמורה של חוסר תקנים, כל אחד עובד עם מספר רב של מוסדות ואדם נאלץ להמתין לטיפול חודשים רבים".

עובדת נוספת בתחנה שבה עובדת מירב אשר סירבה להזדהות, הינה בעלת תואר שני ומשתכרת בכ-2800 שקלים בלבד. לצורך השלמת הכנסה היא נאלצת לעבוד בתור מורה לריקוד.

המארגנים נושאים עיניים ל"הפגנת המיליון" בשבת הקרובה 

אחרי המיעוט היחסי בכמות המפגינים בשבת האחרונה לעומת השבתות שלפניה, המארגנים נושאים עיניים כבר לשבת הקרובה, בה הם מקווים להוציא מיליון אזרחים לרחובות ערי ישראל. מארגני ההפגנה הפיצו לאחרונה סרטון וידאו שמטרתו לגרום למיליון אזרחים לצאת ולהפגין, במסגרתו הם צילמו מאות בני אדם אוחזים בשלט עם הדרישה אותה הם מגדירים כ"דרישה פרטית לדרישה הכללית של כולם - צדק חברתי".

"בשבת הקרובה 3 בספטמבר, בשעה 21:00, מגיע השלב הבא במחאה הגדולה בתולדות המדינה: בתל אביב בכיכר המדינה, בירושלים, בחיפה ובבאר שבע ייצאו מאות אלפי ישראלים לדרוש צדק חברתי כאן ועכשיו", הם כותבים באתר המחאה. "בקיץ האחרון התרחש מהפך תודעתי עמוק בציבור הישראלי. מאות אלפי ישראליות וישראלים החלו לצאת לרחוב, להשמיע קול, להקשיב, להעמיק בסוגיות שהופכות את החיים בישראל לבלתי אפשריים ובלתי צודקים. מאות אלפי ישראלים הבינו שהשינוי הוא אפשרי ובכוחנו. הקול החדש הזה, שנזעק ונשמע ברחבי הארץ, לא הולך לשומקום. אף אחד לא הולך להשתיק אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת