הבנק שלח חשבון עבור "סיגלית ז"ל" - שנהרגה לפני 11 שנה

לפני 13 שנים סייעה סיגלית משה מדימונה לידיד וחתמה על ערבות כדי לסייע לו ברכישת דירה. העובדה ששנתיים אחר כך היא נהרגה בתאונת דרכים קשה לא הפריע לבנק לאומי למשכנאות לשלוח עבורה חשבון, שגרם מפח נפש גדול למשפחתה. "היא 'עברה דירה' ולא גרה איתנו יותר", אמרה אמהּ. הבנק: "מקרה חריג ומצער"

מתחשבנים עם מתים. כך נראה המכתב מהבנק (חדשות 2)

סיגלית משה ז"ל נהרגה בתאונת דרכים קשה לפני 11 שנים. כל הזמן שחלף לא גרם לפצעים שהותיר האירוע בקרב בני משפחתה להתאושש, ולמרות שהאבל מלווה אותם מדי יום ביומו - זכו ל"תזכורת" עצובה במיוחד לאובדנה במכתב לקוני שנשלח אליה מבנק לאומי למשכנאות.

שנתיים לפני מותה, חתנה סיגלית על ערבות למשכנתא שלקח באותה התקופה ידיד שלה לשם רכישת הדירה. אמהּ, שוש, נדהמה למצוא בתחילת החודש בתיבת הדואר של ביתה מכתב שיועד עבור "סיגלית משה ז"ל" ובו עדכון על מצב ההלוואה בהתאם לתנאי הערבות, שבו מפורט גם הסכום - כולל הפרשי הצמדה ועוד.

"הייתי המומה לגמרי", סיפרה האם לחדשות 2 באינטרנט על הרגע שבו הבחינה במכתב מוטל בתיבת הדואר שלה. "לא ידעתי איך לקבל את זה, אם לצחוק או לבכות. הלוואי שסיגלית הייתה פה. אני מסתכלת ורואה שגם כתוב שם ז"ל. אמרתי לעצמי שאם בבנק ימשיכו להציק עם זה, אני פשוט אסביר להם שהיא 'עברה דירה' ולא גרה איתנו יותר. אני גם מוכנה לקחת אותה בחזרה".

בעקבות קבלת המכתב, פנתה האם לבנק בעיר מגוריה - דימונה. "אמרו לי שם לא להשאיר את זה ככה", היא סיפרה - והוסיפה כי "ביקשו ממני שם להביא תעודת פטירה. זה מכעיס אותי וגם מפתיע, כי הרי הם בעצמם כתבו 'ז"ל' על המעטפה. אין יום אחד שעובר שבו אני לא נזכרת בה, אז הם היו צריכים להוסיף לכל זה?".

מבנק לאומי למשכנתאות נמסר בתגובה כי "מדובר במקרה חריג ומצער, ואנו נפעל על מנת שלא יישנה בעתיד. אנו מתנצלים בפני המשפחה מעומק הלב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת