סרקוזי במכתב לגלעד: "לא שכחנו אותך"

גלעד שליט מציין יום הולדת 25 בשבי חמאס, אך לא יכול לקבל את הברכות הרבות שנכתבו לו. אחת מהן היא של נשיא צרפת ניקולא סרקוזי שהעביר העתק מהברכה שכתב לחייל החטוף לאביו נועם. "אנחנו קרובים אליך במיוחד ביום הולדת עצוב זה שאותו חוטפיך מונעים ממך לחוות כאדם חופשי", כתב סרקוזי לשליט והבטיח: "מחויב לשחרורך"

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי בירך היום את החייל החטוף גלעד שליט לרגל יום הולדתו ה-25, והשישי בשבי החמאס. במכתב ששלח סרקוזי והועבר לאביו של שליט, נועם, כתב הנשיא: "גלעד היקר, צרפת לא שוכחת אותך".

"יום הולדת נוסף עובר עליך בשבי, וזה מהווה עבורי הזדמנות להביע בפניך את הזדהותי ואת זעמי לנוכח המצב הבלתי ייאמן שנחטף עליך מאז יום חטיפתך", כתב סרקוזי במכתב, שהוקרא במאהל המחאה של המשפחה על ידי נועם שליט.

"אנחנו קרובים אליך במיוחד ביום הולדת עצוב זה שאותו חוטפיך מונעים ממך לחוות כאדם חופשי", הוסיף סרקוזי, וסיים בדברים הבאים: "רגשי חיבתי נתונים אליך. אתה יכול להיות בטוח בעוצמת מחויבותי לשחרורך".

היום הפגינו חברי המטה לשחרור שליט מול משרד ראש הממשלה וקראו לשחרורו של גלעד. שר הביטחון אהוד ברק התייחס ליום הולדתו של שליט בישיבת הממשלה, כשאמר: "יש לנו אחריות להחזיר אותו ועדי היום לא הצלחנו. אסור לנו לחלק את עצמנו לכאלה שרוצים לראות אותו בבית וכאלה שלא. כולם רוצים לראותו אותו בבית".

המכתב המלא:

"גלעד היקר,

ום הולדת נוסף זה שעובר עליך בשבי מהווה בעבורי הזדמנות להביע בפניך את הזדהותי וגם את זעמי לנוכח המצב הבלתי ניתן להצדקה שנכפה עליך מאז יום חטיפתך, 25 ביוני, 2006.

את יום הולדתך ה-25 לא תחגוג עם אחיך יואל, עם אחותך הדס ועם הוריך, כולם אנשים מעוררי הערצה בזכות התנהלותם המכובדת והנחושה לה מן היום הראשון.

כי בתקופה שבה המזרח התיכון עובר זעזועים אדירים בשם החירות וכבוד האדם, אותה החירות ממש נשללת ממך בתוקף.

תקוות רבות מדי נכזבו מכדי שנייחס לכמה התפתחויות משמעות גדולה יותר משיש להן. אך תקוות אלו קיימות בכל זאת, ובאופן קונקרטי, בין היתר בשל חידוש התיווך המצרי, שמתבצע בשיתוף פעולה מלא עם רשויות בישראל ובמצרים. באופן דומה, הצעדים המשפטיים שהוריך החלו בהם לאחרונה בצרפת מזכירים לנו כי איננו מקבלים שלילת זכויות כזו מאזרח צרפתי.

הן צוותי המשא ומתן והן אלפי גברים ונשים בכל רחבי העולם ממשיכים להיות מגויסים למענך יותר מאי פעם, וחושבים ללא הרף עליך, על משפחתך ועל היום שבו, אחרי המתנה כה ארוכה, תחזור לחיק קרוביך.

גלעד היקר, צרפת אינה שוכחת אותך. ההפך מכך: אנחנו קרובים אליך במיוחד ביום הולדת עצוב זה, שאותו חוטפיך מונעים ממך שוב לחוות כאדם חופשי, בחברת האנשים האוהבים אותך.

דע לך, גלעד היקר, כי רגשי חיבתי נתונים לך, והיה סמוך ובטוח בעוצמת מחויבותי לשחרורך.

ניקולא סרקוזי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת