הרוכבים שאיבדו את חבריהם: נמשיך לרכוב, למרות הסכנה

בדיוק לפני שבועיים רכבה חבורה ותיקה בשולי כביש 3, כשנהג, שככל הנראה נרדם על ההגה, סטה ממסלולו, הרג שניים מהם - יצחק סימון ושלום גרוסמן ופצע חמישה נוספים. הרוכבים שנותרו נאלצו לחזור למקום התאונה כדי לגלם, את עצמם, בשחזור המשטרתי. מאז הם מתחבטים בשאלה מה עושים כשמה שאוהבים – הוא כל כך מסוכן

שבועיים אחרי שאיבדו שניים מחבריהם בתאונת דרכים על כביש 3, חזרה קבוצת רוכבי האופניים הוותיקה אל הכביש. "אנחנו שארית הפליטה", מסביר מוטי קטררו, חבר בקבוצה.

אבל, גם זו לא הייתה רכיבה רגילה כפי שנהגו לקיים בכל שבת. הפעם, גילמו חברי הקבוצה את תפקידיהם של חבריהם ההרוגים והפצועים בשחזור המשטרתי של התאונה. עוד לפני כן, התאספו חברי הקבוצה סמוך למקום האירוע, ושם מצאו חפצים אישיים של ההרוגים - שנפלו אל שולי הדרך.

לאחר השחזור, התפנו הרוכבים לספר על רגשותיהם בעקבות התאונה. "אני לא חוזר לאופניים בתקופה הקרובה. לא בתקופה הקרובה וכרגע יש לי החלטה שאני לא חוזר בכלל", סיפר צביקה הרניק, רוכב בקבוצה. "קיבלתי לא מעט אותות אזהרה, וזה אות האזהרה הכי גדול. פעמיים דרסו אותי - ובכל זאת חזרתי", הוסיף.

אז מה עושים כדי לצמצם למינימום את הפגיעה בנהגי האופניים? "אכיפה מוגברת. שלא יהיו נהגים שיכורים ועייפים בכביש. אפשר גם לסגור חלק מהכבישים בשבת כמה שעות בבוקר - לא יקרה שום דבר לאף אחד במדינה" - אומרים הרוכבים, שמתכוונים להקים ביחד עם איגוד האופניים צעקה גדולה בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת