תיעוד מצמרר: גלעד שליט כילד בתמונות שטרם פורסמו

בעוד יומיים יחול יום הולדתו ה-25 של גלעד שליט, שנמצא בשבי החמאס בעזה כבר יותר מ-5 שנים. משפחת שליט תציין את יום ההולדת העצוב בשורה של אירועים, והחליטה גם לפתוח לראשונה את אלבום התמונות של גלעד כתינוק, כילד וכנער. הסרטון מסתיים בכיתוב: "אל תתנו לתמונה הזאת להיות התמונה האחרונה". צפו בסרטון

ביום ראשון הקרוב יחול יום הולדתו ה-25 של גלעד שליט, שמוחזק בשבי החמאס בעזה כבר יותר מחמש שנים. הוריו והפעילים במטה למען שחרורו יציינו את התאריך בשורת אירועים: היום תיערך באוהל המאבק בירושלים חגיגת יום הולדת עבורו ואירוע קבלת שבת. אירוע דומה יתקיים במקביל גם בתל אביב. מחר ינאם נועם שליט בעצרת המחאה של מאבק הדיור בתל אביב, וביום ראשון יחסמו פעילי המטה מעבר משאיות בכרם שלום ויקימו עצרות בנקודת החטיפה הסמוכה ובמחסום ארז.

רוצים לקבל את כל הסרטונים לפני כולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ואולם, מה שעשוי לעמוד בראש סדר היום הציבורי בימים הקרובים הוא סרטון וידאו מצמרר, המביא תמונות של גלעד כתינוק, כילד וכנער - שמעולם לא פורסמו. מוזיקת הרקע שמלווה את הסרטון היא השיר "לחזור הביתה" בביצוע בועז מעודה, והוא מסתיים בתמונותיו של גלעד מקלטת השבי שהעביר חמאס לפני שנתיים, ואז מופיע כיתוב על המסך: "אל תתנו לתמונה הזו להיות התמונה האחרונה".

את הסרטון יזמו עמית סידס, בעלי חברת ההפקת "ממש", וקובי גמליאל מחברת "isocia". "משפחת שליט החליטה לחשוף את האלבום של המשפחה, זה משהו שלא הסכימו לעשות בעבר", סיפר סידס לחדשות 2 באינטרנט. "הרעיון היה שהציבור יבין שגלעד הוא לא עוד תמונה על הקיר, אלא ילד שחי וקיים, שחייך ושמח. שיכירו את הנפש שעומדת שם. נעם ואביבה הסכימו לשתף פעולה עם הרעיון כי זה לא בא ממקום יחצ"ני".

"עבורי זה היה מאוד מרגש לראות תמונות של גלעד מתקופת הילדות שלו. אני מקווה שנצליח להעביר את הריגוש הזה הלאה, שיבינו שלא מדובר בתמונה אלא בנאדם שחי שם", הוסיף סידס. "התחלנו לעבוד על הסרט לפני שנה, אבל אז התחילו הצעדות למען שחרורו של גלעד. היו אז כל מיני תהליכים שקרו, וחשבו שהנה אוטוטו משהו קורה, אבל שנה עברה והנה לצערנו הוא חוגג עוד יומולדת בשבי, והם החליטו לנצל את זה".

מפיק הסרטון סיפר כי "כדי לאסוף את התמונות נסענו למצפה הילה, לבית של נעם ואביבה. סרקנו תמונות ואמרנו 'בואו ניתן לעם להכיר'. גיליתי בתמונות למשל את גלעד מתחפש בפורים, אתה מגלה כל מיני חוויות שאדם עבר בחיים, עם אבא ואמא שלו. בתמונה הראשונה בסרטון רואים את גלעד כשהוא תינוק קטן, עם דגל ישראל מעל הלול. אתה רואה שמדובר במשפחה ציונית שאוהבת את הארץ, וזה מכאיב קצת בלב. זה ילד שהלך לצבא, כמו כולנו וזה כואב שהוא עדיין שם".

"גלעד, תחזיק מעמד, אמא ואבא"

במקביל, במכתב פתוח לבנם שפרסמו אביב ונועם שליט לרגל יום הולדתו, הם מביעים אהבה וגעגועים, לצד ביקורת נוקבת על מנהיגי ישראל. בין השאר כותבים נועם ואביבה שליט:

"הודעות ממוחזרות וחבוטות יֶצאו קרוב לוודאי מלשכת ראש הממשלה בנוסף למאמרי פרשנות מלומדים של "מומחים" לטרור מטעם השלטון ומטעם עצמם, הודעות אשר יאמרו "עושים הכול" (5 שנים של "עושים הכול") וימשיכו להלך אימים על הציבור כאילו שעיסקת שחרורך תחזיר את הטרור - למדינת ישראל.

אבל אנחנו לא נתייאש, ואתה חייב להחזיק מעמד כי אנחנו חייבים למצוא את הדרך להחזיר אותך אלינו הביתה, במהרה, מחר!

אוהבים מאוד ואין סוף געגועים,
אמא ואבא"

צבי שליט: "נתניהו, עליך להציל את גלעד"