מבאר שבע לטריפולי: תמונות השבוע

באר שבע והדרום ספגו מטחי רקטות כבדים בעקבות מתקפת הטרור בדרך לאילת; המורדים בלוב כבשו את ארמונו של מועמר קדאפי וחוגגים את הניצחון הגדול; הרכבת הקלה בירושלים סוף סוף יוצאת לדרך; ומנכ"ל אפל נכנע לסרטן והולך הביתה. השבוע בעדשת המצלמה: התמונות שעשו את השבוע

באר שבע בוערת (חדשות 2)
בעקבות הפיגוע בדרך לאילת, הידרדר המצב הביטחוני בדרום. במוצאי שבת ירו מחבלים רקטות גראד לעבר באר שבע. אחת מהן פגעה ישירות במכוניתו של יוסי שושן ז"ל, שהיה בדרכו לאסוף את אשתו ההרה. בקרוב יוולד לשושן תינוק, שלא יזכה להכיר את אביו.יומיים קודם לכן נרצחו שמונה ישראלים במתקפת טרור שביצעו מחבלים שחדרו לישראל דרך הגבול הפרוץ עם מצרים. במהלך חילופי האש נהרגו גם שלושה אנשי ביטחון מצרים, מה שגרם לזעם רב ברחבי מצרים על ישראל.


מיירטים בלי הפסקה
חיילי סוללות ההגנה "כיפת ברזל" עבדו השבוע שעות נוספות. המערכת רשמה הישגים נאים, כאשר הצליחה ליירט מספר רב של רקטות שכוונו לערי הדרום. בקרוב, הבטיח שר הביטחון ברק, תצטרף סוללה שלישית של כיפת ברזל אל מערך ההגנה מפני ירי תלול מסלול.מטח על המחסום

הפסקת האש עליה סוכם בקהיר כבר הייתה אמורה להיכנס לתוקף, אך שעות לפני הדממת הירי מעזה, שיגרו  הפלסטינים מטח של פצצות מרגמה לעבר מחסום ארז. למרבה המזל, הירי לא גרם לנפגעים בנפש - אלא רק לנזק רב באחד המבנים.ארטיק נגד רקטות

במהלך הירי בלתי הפוסק של ארגוני הטרור אל עבר יישובי הדרום, הגיע לאשדוד נשיא המדינה שמעון פרס במטרה לחזק את ידיהם של המקומיים. במהלך הביקור, וכדי להתקרר קצת בקיץ הלוהט נהנה הנשיא מארטיק אותו אכל יחד עם ראש העירייה יחיאל לסרי, וסיפק לנו תמונה לא שגרתית של נשיא המדינה.דורשים את ראש הרודן
42 שנים אחרי שכבש בסערה את השלטון, כך נראה מעמדו של שליט לוב מועמר קדאפי בעיני בני עמו. קדאפי המושפל נאלץ לברוח ממתחם הנשיאות שלו, לאחר שכוחות האופוזיציה הצליחו לכבשו.קדאפי: הסוף?
בחודש ינואר החליטה קבוצה גדולה מבני העם הלובי: די לשלטון היחיד של קדאפי! כעת, שבעה חודשים אחרי, נראה שהם בדרך להשלים את משימתם. הדגל התחלף, מעוזי השלטון נבזזו ונותצו, קדאפי מדבר לתומכיו דרך הרדיו ומה שנשאר למורדים הוא רק למצוא אותו - חי או מת.
 


כך חולפת תהילת עולם

אם אתה לא מבין שסופך מגיע, הוא יהיה כואב הרבה יותר. המשפט הזה לא מוכר כנראה ברחבי השלטונות בעולם הערבי, שבו בחודשים האחרונים "העלימו" האזרחים ארבעה מנהיגים: חוסני מובארק המצרי, זין בן-עלי התוניסאי, מועמר קדאפי הלובי ועבדאללה סלאח התימני. האם בשאר אסד יצטרף בקרוב לרשימה הלא מכובדת הזו?
 

לא קלה דרכנו
אחרי שנים רבות של שיפוצים, כבישים שנפתחו ונסגרו ובעלי חנויות שהתרעמו - הרכבת הקלה בירושלים יצאה לדרך. בעוד כמה חודשים מבטיחים בהנהלת הרכבת שכל אדם יוכל להגיע מקצה אחד של העיר לקצה השני בתוך 40 דקות. אשרי המאמין.
האיש והאייפון הולך הביתה (חדשות 2)


תולה את האייפון

34 שנים לאחר שהמציא את המחשב האישי הראשון, החליט מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס לפרוש מתפקידו. ג'ובס, החולה בסרטן, פיתח במהלך שנים שורה של טכנולוגיות מתוחכמות ששינו את חיינו.