הערב: הפגנת תמיכה במרגול

מחוץ לכלא נווה תרצה בו עצורה הזמרת מרגלית צנעני, יתכנסו הערב מפגינים, שיבואו להביע תמיכה בזמרת. "המשטרה והתקשורת השפילה עד עפר את מרגלית צנעני וגזלה ממנה את כל זכויותיה", אמר אחד מהמארגנים, "אדם זכאי עד אשר הוכח אחרת". הבוקר ישוחרר בנה של מרגול, אסף לביא-צנעני, למעצר בית

במחאה על "יחס התקשורת וההתנהלות המכוערת כנגד נאשמים", יתכנסו הערב מפגינים מול הכניסה לכלא נווה תרצה, ויפגינו תמיכה בזמרת מרגלית צנעני. "בית המשפט מאריך מעצרה בטענה כי היא מסוכנת", סיפר אחד ממארגני המחאה לחדשות 2 באינטרנט, "אך משה קצב יושב כרגע בביתו עם משפחתו לאחר הרשעה באונס".

במקביל, הבוקר יובא אסף צנעני, בנה של מרגלית צנעני שנעצר יחד עימה, אל בית משפט השלום בראשון לציון שם הוא צפוי להשתחרר ממעצר בהסכמה בין המשטרה ובין עורך דינו שחר חצרוני, זאת בעקבות סיום חקירתו. אמש נחקר במשך שעות ירון אילן, שדרן הטלוויזיה והרדיו, החשוד שקישר בין המעורבים בפרשה. כתבנו משה נוסבאום דיווח אמש כי בידי המשטרה יש ראיות לכאורה לפגישה שהתקיימה בביתה של מרגלית צנעני בין אילן למיכאל חזן.

הערב בשעה 18:00 צפויים המפגינים להתכנס מול הכניסה לכלא נווה תרצה, ולהראות תמיכה בזמרת, שלדבריהם נשפטה והורשעה בתקשורת, מבלי שניתנה לה הזכות למשפט הוגן. המפגינים חורטים על דגלם את העיקרון לפיו צנעני חפה מפשע עד שיוכח אחרת.

"הגיע העת להגיד את מה שרבים חושבים ולא אומרים", אומר עידן ימין, ממארגני ההפגנה, "במדינה דמוקרטית לכל אדם מגיעה הזכות הבסיסית לכבוד. המשטרה והתקשורת השפילה עד עפר את מרגלית צנעני וגזלה ממנה את כל זכויותיה, אדם זכאי עד אשר הוכח אחרת".

ימין טוען כי "מהרגע הראשון ובשעות בודדות בלבד, התקשורת שפטה את מרגלית והכריזה על אשמתה, ביום שלאחר מכן המשטרה פרסמה תמונתה כאסירה, כל זאת בלי שלגברת שלשמה כל ה'פסטיבל' היכולת להגיב או להגן על עצמה".

"נתכנס, אלו שמאסו במשטרה המחפשת רייטינג להנאתה, ומחלקת מידע רגיש לכלי התקשורת", אומר ימין, "נתכנס כנגד המערכת המשפטית המרשה לעצמה לכלוא אישה בת 62 מאחורי סורג ובריח, ומרשה לעצמה לשחרר אנס מורשע, ומעל הכל, נתכנס לחזק את רוחה של מרגלית צנעני, אישה שנעשה לה עוול נורא", דברי ימין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת