אסתר ניצלה, בעלה נהרג: הרופא מזירת הפיגוע ביקר בבית המשפחה

ד"ר אייל ברבלק היה הרופא הראשון שסייע לנפגעי מתקפת הטרור המשולבת בדרום. הוא ביקר בבית האישה שהעמידה פני מתה וניצלה, אך איבדה את בעלה בפיגוע. צפו במפגש סוחט דמעות, מהול בעצב וגם בשמחה

אסתר לוי ניצלה רק במזל מגורל דומה לזה של בעלה, כשביום חמישי האחרון, בעת שהשניים עשו דרכם בחזרה לביתם מנופש באילת, נפלו קורבן למארב חוליית המחבלים שביצעה את הפיגוע בגבול הדרום. במשך שעה וחצי היא הייתה שרועה בתוך הרכב לצד בעלה שכבר לא היה בין החיים, ובזכות העובדה שהעמידה פני מתה - הצליחה להינצל.

אסתר העמידה פני מתה וניצלה: צפו בעדותה מרגעי התופת

הבוקר, כשהתהדמה מהטרגדיה שפקדה את המשפחה עדיין מורגשת היטב, פגשה לוי את האיש שהציל את חייה שלה - ד"ר אייל ברבלק מבית החולים "איכילוב". בזמן שהמחבלים פתחו במתקפת הטרור הקשה, הוא עשה דרכו לבסיס צה"ל בעובדה - שמע את הדיווחים על המתרחש ונרתם להגיש עזרה לפצועים.

ד"ר ברבלק הוא אורתופד מצטיין בבית החולים "איכילוב" שבתל אביב. כשהגיע לבית המשפחה האבלה, התקבל שם בהתרגשות רבה. "אני מודה לאלוהים ששלח לי אותך. מלאך!", אמרה לו האלמנה שהייתה נסערת ונרגשת. "זיהיתי אותך ישר עם כל המצב הזה. אמרתי שזה הרופא".

האם שאלה: "הוא סבל?" - ופרצה בבכי תמרורים

בני המשפחה הסקרנים ביקשו לשמוע גם אודות ההתרחשויות בגבול מצרים ביום חמישי האחרון מנקודת המבט של הרופא. "הכדור פגע בכתף (של אסתר) ברקמה הרכה. אם הוא היה זז עוד סנטימטר או שניים הצדה, יש שם עורק מאוד גדול. אז זה היה עלול להיגמר אחרת".

בעלה של אסתר, יוסף, שנרצח על-ידי המחבלים לא הצליח לשרוד את הפצעים הקשים ושלשום הובא למנוחות. בפגישה עם הרופא התקבצו סביבו אמו של ההרוג, יחד עם בניו אחיו ואחיותיו - וניסו להבין ממנו איך נראו רגעיו האחרונים של יקירם.

"באיזה מצב הבן שלי היה?", שאלה האם הקשישה את הרופא. "כשאני הגעתי אליו זה כבר היה מאוחר מדי. אני לא הגעתי בזמן". "כלומר, הוא לא סבל?", שאלה - כשהיא מתקשה לעצור את דמעותיה. "לא, לא. אני לא חושב שהוא סבל", השיב ד"ר ברבלק.

דמעותיה של האם הפכו לפרץ של בכי מר והיא אמרה לרופא כשהיא מייבבת: "חבל שלא באת לפני". בני המשפחה מיהרו לנסות להרגיע אותה, ואמרו לה: "הכל מלמעלה, הכל כתוב למעלה. הוא לא יכול היה להגיע".

ד"ר ברבלק, שחש בחוסר נעימות לנוכח הסיטואציה הקשה, אמר לאם, לאלמנה וליתר בני המשפחה: "אני רק מצטער שלא יכולתי להגיע יותר מוקדם. יכול להיות שאם הייתי מגיע קצת יותר מוקדם - המצב היה אחרת".

ביקורו של הרופא בבית המשפחה הסתיים בשמחה מהולה באבל כבד: שמחה על הצלת חייה של אסתר, וכאב קשה מנשוא על אובדן אבי המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת