פעילי המחאה החברתית פונו מהבניין הנטוש בת"א

אחרי שאתמול השתלטו פעילי המחאה החברתית על בניין נטוש ברחוב דב הוז בתל אביב, הבוקר הם פונו ממנו על ידי המשטרה. עיריית תל אביב הגישה תלונה על הפלישה וביקשה מהפעילים להתפנות מרצון. משסרבו, הגיעו כוחות משטרה ודחקו אותם החוצה. 3 פעילים נעצרו ביניהם אחד ממארגני המחאה, יגאל רמב"ם

כוחות משטרה פינו הבוקר את פעילי המחאה החברתית מהמבנה הנטוש עליו השתלטו ברחוב דב הוז בתל אביב. אתמול תפסו פעילי המחאה את הבניין הנטוש וערכו במקום הפגנת מחאה. "לא נזוז מכאן", אמרו הפעילים אתמול והכריזו על המבנה כ"מרכז קהילתי".

כ-200 מפעילי המחאה הגיעו אתמול למבנה הגדול שהיה בעבר פנימייה ומעונות לשחקני תיאטרון צעירים. המפגינים שהשתלטו על הבניין צעקו סיסמאות המזוהות עם המחאה ותלו במקום שלט ענק עליו נכתב "בניין משוחרר". ברמיזה ל"בית העם", שם נחתמה מגילת העצמאות, הבטיחו המפגינים להקים "בית עם" של דיור קהילתי.

הבוקר נכנסו עשרות שוטרים לבניין ברחוב דב הוז ופינו אותו מיושביו, כאשר מרבית המפגינים גילו התנגדות פסיבית. כוחות משטרה עלו לקומה השלישית, שם התרכזו מרבית המפגינים, ודחקו אותם החוצה. רחוב פרוג הסמוך למקום נחסם לתנועה על ידי המשטרה, שפועלת לוודא כדי שהמוחים לא ייכנסו חזרה למבנה. במהלך הפינוי נעצרו שלושה מפגינים, בהם גם אחד מממרגני המחאה - יגאל רמב"ם.

דני תבורי, אחד מפעילי המחאה שפונו מהבניין, שיחזר בפני חדשות 2 באינטרנט את אירועי הבוקר. "אני רואה 30 שוטרים נכנסים לבניין", סיפר תבורי. "הלכתי מהצד השני וראיתי את כל החפצים שלי וספרי לימוד נזרקים מהמרפסת. העירייה הגישה תלונה ולא היתה אזהרה מוקדמת. אנחנו חבר'ה לא אלימים, אף אחד לא רוצה להיעצר ואף אחד לא הביע התנגדות".

"הגענו אתמול בלילה כדי לשחרר את הבניין הזה, שנתרם במקום כדי לשמש בניין לשרת את הציבור למטרות קהילתיות", הוסיף יואב, פעיל נוסף שפונה מהמבנה. "בעצם העירייה שקיבלה את הבניין כתרומה חטאה למטרה המקורית והשאירה אותו נטוש כ-12 שנה. אנחנו באנו בעצם להחזיר אותו למטרתו העיקרית ותכננו לבנות פה בניין קהילתי, אני מקווה שזה עוד ייצא לפועל. אנחנו מתכוונים לחזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת