פעילי המחאה השתלטו על בניין בתל אביב

אנשי מחאת הדיור מנסים להשיב מעט מתשומת הלב הציבורית וביצעו היום השתלטות על בניין נטוש בלב תל אביב. המפגינים תלו במקום שלט שעליו נכתב "בניין משוחרר" וצעקו את סיסמאות המחאה

המוחים השתלטו על בניין (חדשות 2)

עולים מדרגה: פעילי מחאת הדיור השתלטו היום על בניין נטוש במרכז תל אביב וערכו במקום הפגנת מחאה. ההפגנה הועברה בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

המפגינים שהשתלטו על הבניין החלו לצעוק במקום סיסמאות המזוהות עם המחאה ותלו במקום שלט ענק עליו נכתב "בניין משוחרר".

ברמיזה ל"בית העם", שם נחתמה מגילת העצמאות, הבטיחו המפגינים להקים "בית עם" של דיור קהילתי.

"דווקא עכשיו: חייבים להמשיך"

על רקע ההסלמה הביטחונית, פנתה בסוף השבוע סתיו שפיר, ממארגני מחאת האוהלים, במכתב בפייסבוק לחברי המאבק על רקע אירועי הדמים וקראה להם: "דווקא היום, בשעה קשה זו, הצורך בשינוי חברתי הופך קריטי מתמיד. עלינו להעביר הלאה את המסר כי ללא ביטחון חברתי אין ביטחון בכלל".

"האירועים הביטחוניים שהיכו בנו אינם רק פיגועים חד פעמיים, אלא אולי סימניה הראשונים לתחילתה של תקופה קשה בזירה הביטחונית", כתבה שפיר לפעילים. "התקופה הזו קשה מאוד בזירת המחאה החברתית והיא עלולה להפוך אותה שולית תחת הצער והפחד, ולבסוף להיעלם כליל", הוסיפה שפיר.

"הלוואי שזהו אינו המצב", הוסיפה שפיר במכתבה, "הלוואי שהמתקפה תחדל מיד והדאגה תיפסק. בינתיים, מלאים בצער על האובדן וחרדים לגורל המדינה שלנו, מוטלת עלינו האחריות להמשיך ולפעול".

"ללא צדק חברתי, אין ביטחון כלל", כתבה שפיר וסיכמה: "הביטחון שלנו הוא הבית שלנו, הבריאות שלנו, הרווחה שלנו והחינוך שלנו. אחדות החברה שלנו - היא הביטחון שלנו. השמיעו קולכם. זו ההזדמנות שלנו להמשיך לשאת את לפיד המחאה הזו הלאה, בידיעה ברורה שאם נצליח לשמור על אחדות החברה החדשה שיצרנו, נציל את עתידנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת