פרס לאלמנת לוחם הימ"מ: "הוא היה דמות אגדית"

נשיא המדינה הגיע היום לנחם את בני משפחותיהם של ההרוגים במתקפת הטרור. הנשיא חיבק את הוריו של סמ"ר משה נפתלי מעפרה ואמר להם כי "כדי לגדול עם ערכים כמו שהיו לו יש צורך גם בשורשים עמוקים שאותם הוא קיבל מכם". אלמנת לוחם הימ"מ הוותיק, פסקל אברהמי, ביקשה מפרס: "הגשימו את משאלתו והחזירו את גלעד שליט"

נשיא המדינה שמעון פרס ערך היום ביקורי תנחומים בבתי משפחותיהם של שני אנשי כוחות הביטחון שנהרגו במתקפת הטרור המשולבת בגבול הדרום.

תחילה הגיע הנשיא לעפרה, לביקור תנחומים בבית משפחתו של לוחם גולני, סמ"ר משה נפתלי. פרס חיבק את כל בני המשפחה האבלים ואמר להם: "הנער שלכם, משה, מייצג ערכים של דור שלם של צעירים מסורים האוהבים אהבת אמת את ארץ ישראל, המשרתים את העם באומץ לב ומוכנים להקריב את חייהם שלהם למען ביטחונה של מדינת ישראל ואזרחיה".

פרס אמר גם על משה כי "חוכמתו, השכלתו ומסירותו באו לידי ביטוי גם בקרב האחרון. אני יודע עד כמה קשה לגדל ילד ולאבד אותו. עם ישראל כולו משתתף באבלכם הכבד ומרכין ראש. אין לי ספק כי כדי לגדול עם ערכים כמו שהיו למשה יש צורך גם בשורשים עמוקים, שאותם הוא קיבל מכם, ההורים והסבים, בחינוך הנפלא שהענקתם לו".

ההורים השכולים, יוסי ושלומית, הודו לנשיא ואמרו לו בקול שבור: "רק עתה התחלנו לקטוף את הפירות מהילד הנפלא הזה שלנו והוא נהרג בקרב. איני יודע איך אחיה בלעדיו, איך אתרגל למצב החדש, איך אענה על השאלה כמה ילדים יש לי". עם זאת, למרות האבל הכבד, אמר האב כי הוא ובני משפחתו "חשים בחיבוק של העם".

אלמנת לוחם הימ"מ לפרס: "הגשימו את משאלתו לשחרר את גלעד"

את ביקור התנחומים השני היום ערך נשיא המדינה בביתו של לוחם הימ"מ הוותיק, רב-נגד פסקל אברהמי. אלמנתו של מי שכונה "האבא של הימ"מ" בפי פקודיו, סימה, פרצה במקום בבכי קורע לב וחיבקה את הנשיא במשך דקות ארוכות.

צפו: תמונותיו האחרונות של רנ"ג פסקל אברהמי - חצי שעה לפני שנהרג

פרס סיפר לה וליתר בני המשפחה כי היה לו הכבוד לפגוש את פסקל לפני חצי שנה, בעת סייר בימ"מ. "הוא סיפר לי את סיפור משפחתכם על העלייה מצרפת ועל ההתנדבות והמסירות למען ישראל", אמר הנשיא - והוסיף: "פסקל היה אדם מסור, אמיץ וגם צנוע והיווה דמות אגדית ללוחמים צעירים ממנו. לכולנו תחושת יתמות".

בזמן ביקורו של הנשיא, שהה בבית המשפחה השכולה גם מפקד הימ"מ ב' שאמר לפרס:"כולנו איבדנו סמל. פסקל היה הלוחם הכי מבוגר בימ"מ אך היה כשיר מאין כמותו ועמד בראש מבצעים מפוארים ומורכבים. כשנשאל מדוע אינו פורש תשובתו היתה אחת: לא אפרוש כל עוד אני כשיר ועומד בכל המבחנים".

סימה האלמנה סיפרה לפרס כי בלילות האחרונים לחייו של בעלה הוא התקשה להירדם בהסבר שהעובדה שגלעד שליט טרם שוחרר אינה נותנת לו מנוח וכי הוא מייחל יותר מכל להביא לשחרורו. "פסקל נהרג", אמרה האלמנה לנשיא. "הוא לא יחזור יותר, אבל אני מתחננת שלפחות תחזירו את גלעד שליט הביתה ותגשימו את משאלתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט