האסון שלא היה - והבהיל את שר התחבורה כץ

אנשי מטה המאבק במטוסי הסילון שנוחתים וממריאים משדה התעופה שדה דב בתל אביב מצאו דרך מקורית לשלב את שר התחבורה במאבקם: הם המציאו "אסון" בשדה והתקשרו אליו כדי לבקש את תגובתו. כך זה נראה

מתוך הסרטון (חדשות 2)

שיחת טלפון בהולה שקיבל שר התחבורה ישראל כץ בימים האחרונים גרמה לו לשאול את הסובבים לו בלשכתו בלחץ: "מה קרה בשדה דב?". בקו השני הייתה אישה שביקשה את תגובתו, לכאורה, לאירוע שלא קרה: אסון הסילון בשדה דב.

כך, השתתף שר התחבורה ללא ידיעתו, בסרט של מטה מאבק הפועל נגדו ונגד ההחלטה לאשר את פעילותם של מטוסי סילון מסחריים בשדה התעופה בצפון תל אביב.

תושבי שכונות צפון העיר החלו להפיץ ברשת "משדר חדשות" שמדווח לכאורה על מטוס סילון שהתרסק בשדה דב, פגע בבניין וככל הנראה "חלקים ממנו גם פגעו בגן ילדים שצמוד לשדה". בסוף ה"מבזק", בו השתתף - בידיעתו - גם ח"כ שלמה מולה, נשמעת שיחת הטלפון הקצרה עם השר כץ.

"מפגע בריאותי ובטיחותי"

"שר התחבורה לא נענה לזעקתנו ומתעלם ממצוקתנו", נמסר ממטה המאבק. "אולי כעת, כשיצפה בסרטון וישמע את קולו שלו, יבין סוף סוף למה התכוונו כשדיברנו איתו על אסון שדה דב".

התושבים טוענים כי המטוסים מהווים "מפגע בריאותי ובטיחותי" ומזהירים מפני מה שהם מכנים, "הסכנה הטמונה בהטסת מטוסי סילון". "מידי יום עוברים עשרות אם לא מאות מטוסים מעל ראשנו, כל יום שעובר ללא תאונה הוא בבחינת נס", אמר חנן זריף, יו"ר מטה המאבק.

"עצם הוספת מטוסי הסילון, אשר ברור שפגיעת אחד מהם במבנה באזור תגרום נזק אדיר, מהווה עוד נדבך בזלזול המתגבר של רשות תעופה אזרחית ומשרד התחבורה בחיי אדם", הוסיף זריף. "קולו המודאג של שר התחבורה מדגיש עד כמה אין הוא וחבריו במוסדות השלטון מוכנים לקיומו של אסון כלשהו- בעוד אנו, לצערנו, רק יכולים לזעוק לעזרה ולנסות לעורר אותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת