נתניהו: זרזו את מהפכת התחבורה

ראש הממשלה הגיע הבוקר לסיור בתוואי החדש של רכבת ישראל בין ראשון לציון לאשדוד, שיחבר בשלוש השנים הקרובות את תל אביב עם חולון, בת ים, יבנה, אשדוד ובאר שבע

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר הבוקר בתוואי הרכבת החדש מראשון לציון לאשדוד. מדובר בפרויקט הענק של משרד התחבורה לחיבור בין תל אביב לאשדוד.

במהלך הסיור הוצגו לראש הממשלה הקווים הדרומיים המתוכננים לרכבת ישראל. בינואר 2012 תיפתח תחנת יבנה, בהמשך אותה השנה תיפתח תחנת אשדוד ובשלוש השנים הבאות יחוברו גם אשקלון ובאר שבע לתוואי החדש. בשנים האלה יופעלו חמש תחנות בבת ים ובחולון.

"מתבצעת כאן עבודה כבירה ואני מודה לכם עליה, אני מבקש מכם, זרזו אותה", אמר ראש הממשלה. "רישות הארץ בתחבורה מהירה תשפיע גם על שוק הדיור ותביא לפתרון המצוקות".

לדבריו של ראש הממשלה, "רכבות מחלפים וכבישים, זה שינוי אדיר, זוהי מהפכה כלכלית ובעיקר חברתית. ההגעה מהפריפריה למרכז באמצעות הרכבת, תאפשר לסטודנטים וזוגות צעירים לגור מחוץ למרכזי הערים ולהגיע במהירות למרכז".

כיום נוסעים תושבי אשדוד ואשקלון לתל אביב בנתיב ישן מימי המנדט. הארכת המסילהתאפשר בעתיד גם לתושבי שדרות, אופקים ונתיבות להגיע לתל אביב בקצת יותר משעה.

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק