ממשיכו של אבוחצירא: לא רק עשירים

הרב פנחס אבוחצירא, בנו של הרב אלעזר אבוחצירא שנרצח בביתו בסוף החודש שעבר, ממשיך בדרכו של אביו: ביום חמישי האחרון, לאחר שהוכתר כממשיך דרכו של אביו על ידי רבנים שונים, ביניהם הרב עובדיה יוסף, החל בקבלת קהל במעונו בבאר שבע. הוא הורה לא לקדם תורם של עשירים על חשבון עניים

הרב פנחס אבוחצירא (חדשות 2)

הרב פנחס אבוחצירא, בנו של הרב אלעזר אבוחצירא שנרצח בסוף החודש שעבר בביתו בבאר שבע החל לקבל קהל כממשיך דרכו של אביו, כך פרסם האתר "כיכר השבת".

אבוחצירא הבן החל לקבל קהל ביום חמישי האחרון בביתו שבבאר שבע לאחר שהוכתר בידי דודיו האדמו"רים ועל ידי הרב עובדיה יוסף כממשיך דרכו של אביו. על פי הדיווח המוני בני אדם הגיעו לביתו לבקש עצה וברכה.

פנחס אבוחצירא הורה על שינויים והוראות חדשות לקבלת קהל, ובראשן עיקרון חברתי: הוא הורה לגבאים שלא יקדימו את תורם של אנשים עשירים על חשבון העניים אלא לאלצם להמתין בתור ביחד עם כולם. יוצאי הדופן היחידים להוראה זו הם תלמידי חכמים שיוכנסו אל חדרו של הרב מיד עם בואם. כמו כן ביקש הרב שלא לקבל מידע מראש על זהות הנכנסים והממתינים בתור, כדי שחלילה לא יעדיף אחד על פני האחרים. "כשייכנס יהודי לחדר אדע שהוא כאן", אמר הרב.

בסוף חודש אב: עצרת לסיום השלושים

פנחס אבוחצירא הורה לקיים את העצרת לסיום השלושים לאביו בסוף חודש רב בבאר שבע, באותו מקום שבו התקיימה עצרת השבעה. לדברי "כיכר השבת", הנואמים בעצרת בבאר שבע יהיו גדולי ישראל שלא נשאו דברים בעצרת השבעה.

אבוחצירא מנהל סבב ביקורים בביתם של גדולי ישראל. בשבוע שעבר התארח אצל רבנים חשובים בבני ברק ובשבוע הבא הוא צפוי להגיע לבתי רבנים בירושלים, בהם מרן הגרי"ש אלישיב והאדמו"ר מבעלזא. אתמול הגיע פנחס אבוחצירא לביתו של הרב עובדיה יוסף, שבירך אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת