פרופ' טרכטנברג: "הפגישה במאהל תרמה למשימה שהוטלה עליי"

ראש "צוות רוטשילד" להידברות מטעם הממשלה עם ראשי המחאה החברתית חלק עם צופי ערוץ ה-youtube שלו את רשמיו וחוויותיו מהביקור שערך אמש במאהל המחאה בכיכר המדינה. הוא הבטיח להתייחס לכל טענה וטענה שעלתה שם, ואף ציין את שמותיהם של אלו שהשיחות עמם הותירו עליו רושם רב

ד"ר מנואל טרכטנברג בנאום המצולם (youtube)

 

 

פרופ' מנואל טרכטנברג, ראש "צוות רוטשילד" שאחראי על ניהול המשא-ומתן עם ראשי מחאת הדיור, הפתיע אמש את המפגינים במאהל שהוקם בכיכר המדינה בתל אביב כשהופיע במקום ושוחח עמם. אחר הצהריים, למחרת האירוע, הוא סיפר בהתרגשות על אותו המפגש וחלק עם הצופים בערוץ ה-youtube החדש של הוועדה הממשלתית את רשמיו.

"אתמול ביקרתי במאהל בפעם הראשונה בתור יו"ר הוועדה. ביקרתי לפני זה לא פעם ולא פעמיים. זו הייתה חוויה מאוד מרגשת עבורי", אמר טרכטנברג בפתח דבריו. "התרשמתי מהרצינות, מהערכים שקיימים אצלם וכאילו חיכו לרגע הזה כדי לתת להם ביטוי. התרשמתי מהרצון לחולל שינוי בדרכי נועם ולא בדרכים עקלקלות. התרשמתי גם מהסבלנות ומדרך הארץ שבה הכל מתנהל שם, וגם מהשאלות הנוקבות".

טרכטנברג סיפר כי התייחס במלוא הרצינות לטענות שהעלו המפגינים בשיחה עמו, ואמר כי טרם הספיק להקדיש להן את תשומת הלב המלאה: "אין ספק שכל אחד ואחת שם הקדישו ומקדישים הרבה מחשבה לסוגיות הללו. אני לא הספקתי לעכל מאתמול בלילה את כל החומר שרשמתי לעצמי. אקדיש לזה הרבה מחשבה".

בין היתר, התייחס יו"ר הוועדה הממשלתית באופן אישי למפגינים ששוחחו עמו והטענות שהעלו לפניו: "אסף דיבר על מסגרת התקציב ועל שינוי בסדר העדיפויות, אביעד אמר בצדק שצריך לא רק כלכלנים אלא גם אנשים מדיסציפלינות אחרות. אלה מאוד ריגשה אותי: היא דיברה על כך שצריך ללמוד ולא רק לבוא עם סיסמאות - אלא שאנחנו אלו שצריכים ללמוד על הסוגיות, על ההשקפות וכך הלאה".

את קטע הווידאו הוא חתם בכך שהביע תקווה להמשך ההידברות עם הפעילים בשטח בעתיד: "אני רק יכול להגיד שלי זה עזר מאוד וריגש אותי מאוד. זה תורם באופן אמיתי למשימה שהוטלה עליי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת