ט"ו באב במאהל: מוחים - ומתחתנים?

הערב ט"ו באב, חג האהבה, ועבור בני זוג מחיפה זו הייתה החלטה כמעט טבעית להתחתן היום במאהל המחאה בעיר. אחרי שהתאפרו והתלבשו, חמדת ועומר, שני פעילים חברתיים, שבו אחר- הצהריים למאהל בקריית אליעזר, שם הקימו חופה ובנוכחות בני משפחה, חברים ומפגינים רבים הם ערכו טקס נישואין חילוני

פעילי מאהל המחאה בתל אביב מבהירים פעם אחר פעם שלפי שעה אין בכוונתם להתפנות משדרות רוטשילד, אבל מי מהם שיתעקש שלא לוותר ולציין את חג האהבה ט"ו באב כבכל שנה - יכול להיות רגוע.

עמית רונאל-שלו, מוזיקאי במקצועו, החליט לצאת ביוזמה מקורית שתשלב בין האוהלים לבין האהבה: הוא וחבריו הקימו בלב המאהל חופה, שבה יוכלו זוגות שיחפצו בכך להינשא בלב מוקד המחאה החברתית בין 20:00 לחצות.

"החופה תהיה בקטע שבין הרחובות בצלאל יפה לנחמני. במה שקשור לאהבה, ברור שהמחאה הזאת כבר הצליחו. כל הרחוב מלא בתחושה של 'אנחנו' והמון אהבה, תחושה של יחד שלא הייתה קודם לכן. לכן נראה לי שבט"ו באב, בלב המאהל, לא יכול להיות משהו סמלי יותר מאשר לערוך חופה אחרי השקיעה", הוא סיפר.

ולא רק בתל אביב: בני זוג מחיפה, חמדת ועומר, שני פעילים חברתיים, שבו אחר- הצהריים למאהל בקריית אליעזר, שם הקימו חופה ובנוכחות בני משפחה, חברים ומפגינים רבים הם ערכו טקס נישואין חילוני. 

חתונת Do it yourself

אז מה בעצם יהיה שם? "קנינו בין 150-200 טבעות לכל מי שיקבל החלטה ספונטנית להינשא שם. תחת החופה אנחנו נשמיע הקלטה של "הרי את מקודשת שלי" ואחר כך תהיה מוסיקה מכל הסוגים - מקלאסית ועד עכשווית", פירט רונאל-שלו. "המקום הזה צבעוני כל כך שלא יכול להיות משהו מתאים יותר".

רונאל-שלו הבהיר כי אין מדובר בצעד מחאה, אלא בהבעת תמיכה בתחושת האחדות שנוצרה במקום. "זו התמיכה שאני רציתי להביע", הוא הסביר. "זה יהיה באופן של חתונה Do it yourself. משהו ספונטני. ראיתי משהו דומה בתערוכה שביקרתי בה לפני 15 שנים".

על מידת ההיענות של הקהל ליוזמתו הוא אמר: "אנחנו נהיה שם עד חצות. מספיק שיהיה אפילו זוג אחד שישתף פעולה כדי שזה יהיה. זו דוגמה לצד היפה של מה שקורה ברחובות ולחיבור בין האנשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת