הרב עובדיה יוסף נפגש עם בנו של הרב אבוחצירא

פנחס אבוחצירא, בנו של הרב אלעזר אבוחצירא ומי שהוכתר באופן לא רשמי ל"יורשו" של הרב שנרצח, נפגש בשעות הצהריים עם מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף בירושלים וקיבל את ברכתו. הרב עובדיה ביקש מהרב פנחס אבוחצירא לפתוח מוסדות תורה בבאר שבע על שם אביו ולקדם את לימוד התורה בעיר

פרסום ראשון: בשעות הצהריים הסתיימה פגישה ראשונה בין פנחס אבוחצירא, בנו של הרב אלעזר אבוחצירא שנרצח בדקירות סכין לפני כשבועיים, לבין מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף בביתו של הרב יוסף בירושלים.

במהלך הפגישה בירך הרב יוסף את הרב פנחס אבוחצירא, וביקש ממנו לפתוח מוסדות תורה בבאר שבע על שם אביו. "עניי עירך קודמים", אמר הרב יוסף במהלך הפגישה וביקש ממנו לחזק את לימוד התורה בעיר.

מאז הירצחו של אביו, הרב אלעזר אבו חצירא "הבאבא אלעזר", סומן הרב פנחס כיורש. הוא עוד לא בן 35, אבל מסתמן שבנו הבכור של אבו חצירא יעמוד בקרוב בראש אחת החצרות החשובות בעולם המקובלים.

"מותו של אבא - רגע קשה מאוד"

לפי הדיווח בעיתון, מאמיניו של אביו כבר קיבלו אותו כמנהיגם הרוחני החדש ומקיפים אותו כל שעות היום. על ליל הרצח סיפר: "לפתע התקשר אחד האברכים בחצר ואמר שאבא נדקר. יצאתי מיד והספקתי לנסוע בצמוד לאמבולנס, אבל אחרי כרבע שעה הודיעו שאבא נפטר. זה היה רגע קשה מאוד. אבא היה בשיא כוחו ופריחתו".

"אבא דרש מעצמו דברים גבוהים", אמר אבו חצירא בריאיון לעיתון "ישראל היום". הוא סיפר על תנאי הצניעות המחמירים עליהם שמר אביו, כמו לעבור מביתו לישיבה במנהרה מיוחדת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק