הבוקר: שביתה במערכת הבריאות

נמשכים העיצומים במערכת הבריאות: רופאי קופות החולים יעזבו הבוקר את המרפאות וייצאו להפגין בת"א, במרפאות יינתנו רק שירותי אחיות. העיצומים יימשכו גם בבתי החולים, שם לא יתקיימו ניתוחים שאינם דחופים, מרפאות החוץ ומכוני אשפוז יום יהיו סגורים. הסכמה לסיום השביתה עדיין לא נראית באופק

השביתה נמשכת. הפגנת רופאים, ארכיון (אייל יחזקאלי)

במקביל לעצרות המחאה החברתיות, מחאת הרופאים עדיין נמשכת. הבוקר בתי החולים יפעלו במתכונת שבת, מרפאות החוץ והמכונים יהיו סגורים. גם מרפאות טיפת חלב תהיינה סגורות. בקופות החולים יינתנו רק טיפולי אחיות. בהמשך היום יקיימו הרופאים הפגנה בכיכר המדינה בת"א.

גם לאחר ארבעה חודשי שביתה, עדיין אין פתרון לשביתת הרופאים באופק. בבתי החולים יקיימו הרופאים רק ניתוחים דחופים ואונקולוגיים, מרפאות החוץ ומכוני אשפוז יום יהיו גם הם סגורים.

בנוסף לעיצומים, בשעה 11:00 יקיימו רופאי המשפחה שעובדים במרפאות קופות החולים הפגנה בכיכר המדינה בתל אביב. למרות שהיה נדמה בשבוע שעבר כי שביתת הרופאים מגיעה לקיצה וד"ר אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית, הפסיק את שביתת הרעב, הרופאים המתמחים לא קיבלו את ההסכם וחתמו על מכתבי התפטרות בהמוניהם. המכתבים אמורים להכנס לתוקף בעוד שלושה שבועות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת