73 אלף יצאו להפגין בפריפריה

ראשי המחאה הוכיחו שגם ביישובי הצפון והדרום קיימים מרכזי כוח למחאה. כ-27,000 מפגינים הגיעו לחיפה, מספר דומה הגיע לבאר שבע, כ-8,000 הפגינו בעפולה ואלפים הגיעו לערים נוספות. כך זה נראה

אחרי עצרת רבע המיליון בסוף השבוע שעבר, הערב מוקדי המחאה הגיעו לפריפריה. לאורך כל הערב העברנו תמונות מהעצרות וממוקדי המחאה בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

מספר המפגינים בערים השונות: בחיפה כ-27 אלף מפגינים. לבאר שבע הגיע מספר דומה של מפגינים. לעפולה הגיעו כ-8,000, ולנתניה כ-5,500 ולמודיעין כ-4,500. באילת יצאו כאלף בני אדם להפגין. כך עולה מנתונים בזמן אמת של חברת טרנדיט.

יוזמת המחאה בתל אביב דפני ליף, הגיעה להשתתף בעצרת בעפולה. בשיחה עם חדשות 2 אמרה: "יותר מכל, העצרת היום זו אמירה חשובה שמדברת על כלל הארץ. ההפגנה תחזיק מעמד כמה שצריך, אנחנו כאן כדי להישאר, עד שננצח".

ליף פנתה לשר גלעד ארדן שישב באולפן ושאלה אותו לאיזו מההפגנות הוא מצטרף. השר השיב: "אשקול לאן", והוסיף שהוא גאה בצורת המחאה.

מרגול תוקפת - ומתחרטת

מרגלית צנעני, או "מרגול" כפי שהיא מכונה, התבטאה לפני כשלושה שבועות באופן בוטה נגד מחאת האוהלים ומארגניה. בתכניתה בערוץ 24 היא אמרה: "אני לא קונה את המחאה הזאת ויש לי אפילו שמחה לאיד. זו מחאה של 'צפונבונים' שפעם קראו לי ולחברי משכבר הימים 'מזרחיים בכיינים' על זה שטענו את אותם דברים שהם טוענים היום. הנה לכם סטארט אפ חדש, אתה עובד ועובד ואין לך מספיק בשביל לקנות דירה".

הערב הגיבה מרגול לדברים ואמרה: "שום דבר לא השתנה. אנחנו לא האלפיון העליון. מתחתי ביקורת על מארגני המחאה. אני באה מאהבה ואני לא רוצה לדוש בזה עוד ועוד. באר שבע זה לא פריפריה. זו עיר ואם מהממת ביופיה ובגודלה, יש שכונות יותר אמידות".

"אני לא פוליטיקאית. אמרתי משהו שכואב לי מאוד. עשיתי טיזינג כמו שאני עושה לילד שלי. אנחנו בכינו, לא שעיתם לנו, אז צריך לשחוט אותי? כדי לסתום את הפה שלי צריך לירות לי בראש", דבריה.

בהכנת הידיעה השתתפו גיא ורון, יוסי מזרחי, גדעון אוקו, יוסי זילברמן, רז חסון, דנה סומברג ודפנה ליאל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת