הרוכב שהגיע ראשון לזירת התאונה: "זה נראה כמו זירת טבח"

חיים עטון פפו, רוכב אופניים ותיק תושב אשקלון, רכב הבוקר עם קבוצת הרוכבים שנפגעה בתאונת הדרכים הקשה בנחל שורק. הוא פתח עליה פער והמתין לה בתחנת הדלק. לפתע קיבל שיחת טלפון שבישרה לו: שוב אחורה, הייתה תאונה. לחדשות 2 באינטרנט הוא מספר על מראות הזוועה שנחשפו בפניו בזירת התאונה, עוד בטרם הגיעו האמבולנסים

הדקות המצמררות שאחרי התאונה: חיים עטון פפו, רוכב אופניים ותיק תושב אשקלון, היה האדם הראשון שהגיע הבוקר לזירת התאונה הקשה סמוך לנחל שורק, בה מצאו את מותם שלום גרוסמן ועו"ד יצחק סימון וחמישה רוכבים נוספים נפצעו - שניים מהם קשה. בראיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט הוא מספר על זירת התאונה והתמונות הקשות להן היה עד, בהן ראה את חבריו לתחביב הרכיבה, שוכבים חסרי אונים על הכביש.

"יצאנו הבוקר ב-06:15 לרכיבה, אני הובלתי אותה", משחזר פפו. "אני פוגש מדי שבוע את אחד מחבריי לרכיבה, אלוף הארץ ושופט בינלאומי בתחרויות רכיבה כבר 28 שנה, ובכל פעם הוא מביא איתו קבוצת רוכבים אחרת. הפעם אני הובלתי - ופתחתי על הקבוצה פער. המתנתי להם בתחנת הדלק, כשפתאום קיבלתי טלפון מאותו החבר".

"מעולם לא ראיתי מחזה כזה"

לדבריו, על קו הטלפון היה אחד הנהגים שנעצר בזירת התאונה שניות בודדות לאחר התרחשותה, וקיבל את הטלפון מחברו של פפו - שביקש להתקשר אליו ולהזעיק אותו לזירה. "איך שסיימתי את השיחה התחלתי בדרך חזרה לזירה, שהייתה מרוחקת ממני שמונה ק"מ", מספר פפו.

עם הגעתו למקום, נגלה לפניו מחזה שלא ראה מעולם. "זו הייתה זירה של טבח", הוא משחזר. "כל החברים שלי היו זרוקים על הכביש, היו גופות. לאחד מהרוכבים הורדתי את הקסדה מהראש, לסייע לו. במקביל ניגשתי לנהג ולחברו שעמד בצד. הנהג בכה ואמר שכואבת לו היד. שאלתי אותו: 'תראה מה עשית', וחבר שלו ביקש שאתן לו להירגע".

"התחלתי ללכת בין הנפגעים, אספתי את הקסדות ואת בקבוקי המים שלהם", המשיך פפו. "אני רוכב שבת-שבת, כבר 25 שנה...מעולם לא ראיתי מחזה כזה". בשלב זה הגיעו רכבי האמבולנס וניידות המשטרה, וגבו עדות בין השאר גם מפפו עצמו. "הנהג נראה לי לכל היותר בן 21, אבל מאוחר יותר הבנתי שהוא בן 18. לקחו לו את תעודת הזהות וראו שאין לו עבירות קודמות".

לדבריו של פפו, תנאי הרכיבה הבוקר היו מושלמים. "לא היה לי כזה בוקר הרבה זמן", הוא מספר. "הייתה ראות מעולה, היה שדה ראייה נהדר, מזג האוויר היה טוב - לא היה חם מדי. הכל היה מצויין. שנייה לפני המכונית הפוגעת עברה ליד הרוכבים משאית, ולא קרה איתה כלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת