רכב פגע בקבוצת רוכבי אופניים: 2 הרוגים ו-5 פצועים

תאונת דרכים קשה, הבוקר סמוך לנחל שורק: רכב פגע בקבוצת רוכבי אופניים וגרם למותם של שני בני אדם ולפציעתם של חמישה נוספים – שניים מהם קשה. בדיקה ראשונית מעלה: נהג הרכב, בן 18, כנראה נרדם על ההגה

הרכב פגע בקבוצת רוכבי האופניים. ארכיון (חדשות 2)

תאונת דרכים מחרידה בכביש 3, סמוך לנחל שורק: רכב פגע בקבוצה של רוכבי אופניים שטיילו באזור, גרם למותם של שני רוכבים ולפציעתם של חמישה נוספים - שניים מהם קשה. כוחות מד"א העניקו לפצועים טיפול במקום ופינו אותם לבית החולים קפלן ברחובות.

התאונה אירעה בסמוך לשעה 08:00, הבוקר. הרכב, שמבדיקה ראשונית עולה כי לא שמר מרחק מספיק מקבוצת הרוכבים שטיילה באזור נחל שורק, פגע בקבוצה וגרם למותם של שניים מהרוכבים במקום. "שני ההרוגים הם גברים בשנות ה-60 לחייהם", סיפר הבוקר דובר מד"א זכי הלר. שני רוכבים נוספים - גבר ואישה בשנות ה-40 לחייהם גם כן, נפצעו באורח קשה וסובלים מפגיעות ראש. טיפול ראשוני הוענק להם בזירת התאונה והם פונו לבית החולים קפלן, יחד עם שלושה פצועים נוספים באורח קל. 

במשטרה החלו בחקירת התאונה. חקירה ראשונית של אגף התנועה מעלה כי הנהג הפוגע הוא נהג חדש, נער בן 18 תלמיד כיתה י"ב מבית שמש. ייתכן שהוא נרדם על ההגה - ובכך גרם לתאונה.

ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ברונו שטיין, סיפר הבוקר כי מחקירה ראשונית עולה שהנהג הצעיר ככל הנראה סטה לשולי הכביש ופגע בחבורת הרוכבים. עם זאת, חוקרי המשטרה עדיין ממשיכים לבדוק את נסיבות התאונה, כשנהג המכונית עוכב לחקירה ונשלח לבדיקת דם - מחשש שהיה תחת השפעת אלכוהול. כביש מספר שלוש בקטע שבין טל שחר ויד בנימין נסגר לתנועת כלי רכב ובאזור הורגשו עומסי תנועה.

"נרדמתי ושמעתי 'בום'"

חקירה ראשונית של התאונה מעלה כי הנהג החשוד בפגיעה שב עם חברו מבילוי באשדוד. החבר ככל הנראה נרדם במהלך הנסיעה, ולאחר התאונה התקשה לשחזר את רגע הפגיעה. "לא שתינו כלום במהלך הבילוי עם החברים", סיפר לשוטרים. "בדרך חזרה נרדמתי ופתאום שמעתי 'בום'. אני לא יודע מה קרה, אני רק יודע שהוא פתאום איבד שליטה ופגע ברוכבים. אין לי מושג איך זה קרה, אולי הוא לא ראה אותם, אולי הוא נרדם".

"קיבלנו דיווח על קבוצה של כ-12 רוכבים שנסעו בשולי הכביש ונפגעו מרכב פרטי", סיפר הבוקר דוד שמיע, פרמדיק מד"א שהיה בין הראשונים שהגיע לזירת התאונה. "שמונה ניידות טיפול נמרץ הוזעקו למקום והעניקו טיפול לפצועים, שניים מהם היו במצב קשה". לדבריו, "הנהג הפוגע היה שרוי בהלם".

בעקבות התאונה קראו היום בעמותת "אור ירוק" לממשלה לחוקק חוק המורה על סגירתם של מספר כבישים בינעירוניים מדי יום שבת, והקצאתם לשימוש של רוכבי אופניים בלבד.

אמש נפצעו קשה שני רורכבי אופניים בתאונת "פגע וברח" בכביש שבין קרית מלאכי לעזריקם. הרכב שפגע בהם נמלט, והם פונו על ידי כוחות מד"א שהגיעו למקום לבית החולים תל השומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת