רון קופמן מדבר על החובות וההימורים

"הקוף", רון קופמן, הוא אדם שתמיד עושה הכל ובגדול: אוכל בגדול, מדבר בגדול, רב בגדול. אפילו כשהוא נכנס לצרות, הוא נכנס לצרות גדולות. הילד הרע של הספורט הישראלי, הפרשן שתמיד נכנס בכולם, נמצא עכשיו בתסבוכת כלכלית מול בנק דיסקונט. "חברים שלי אומרים שאני מכור להימורים", מסביר קופמן בגילוי נדיר

לקחנו את רון קופמן השבוע לעוד סיור במאהל המחאה ברוטשילד. שם, בין כל אנשי מעמד הביניים שמוחים על יוקר המחייה ומצוקת הנדל"ן, עושה רושם שהוא מרגיש מאוד בנוח. "אני מעמד ביניים מינוס", אומר, "עובד שבעה ימים בשבוע, לפעמים המון שעות - מה אני לא מעמד ביניים?".

אבל לא בטוח שקופמן, או כמו שרבים מכירים אותו בתור "הקוף", שהפך בשנים האחרונות לכוכב טלוויזיה מתאים להגדרה של "מעמד ביניים". כבר שנים שהוא מרוויח עשרות אלפי שקלים בחודש, אבל המצב הכלכלי שלו מחבר אותו בימים אלו למחאה החברתית. "אני חייב כסף לבנקים", מודה, "אבל אני לא יכול לבוא ולבקש הסדר חובות. אני משעבד את ההכנסות שלי לבנקים".

מי עקץ את הקוף?

ההסתבכות של קופמן התחילה כבר לפני כשנתיים, לאחר שהלך שבי אחר הבטחות להתעשרות מהירה שנתן לו בחור צעיר בשם ניב בורסוק. קופמן העביר לו המחאות בסכום כולל של 440 אלף שקלים, ולא קיבל שקל בתמורה. "הוא עקץ פה אנשים, על פי פרסומים בתקשורת, בסכום של בין 20 ל-40 מיליוני שקלים", מספר קופמן, "ממש נוכל מקצועי"

מהעקיצה הזו, הקוף לא הצליח להתאושש. "עקצו אותי ברמה שלא היה לי כסף לסיגריות, לדלק, לא היה לי גרוש בכיס". אבל מה שכאב לו, זו העובדה שהאיש שפתח את הפה על כולם - פתאום נמצא בעין הסערה. "זה כואב לכל הסביבה שלי. הבנות שלי, אמא שלהן", אמר האיש שזכה בחודש האחרון ל-11 ביקורים של אנשי ההוצאה לפועל. "החלפתי 11 מנעולים בגללם", מספר.

"חברים שלי אומרים שאני מכור להימורים"

נקודה תמוהה בסיפור הזה, היא העובדה שקופמן שמרוויח כמעט מאה אלף שקלים בחודש לא מצליח כבר שנתיים לסגור את החוב שלו לבנק דיסקונט. היו כאלה שתלו זאת בחיבתו של הקוף להימורים. "אני עושה צ'אנס, לוטו, משחק לפעמים במכונות של מפעל הפיס. אני לא חושב שזו התמכרות, חברים שלי חושבים שכן", מסביר קופמן.

"אני לא גנבתי מאף אחד, ואני לא חייב לאף אחד. הרבה אנשים שאני מכיר הולכים לקזינו וכך גם אני עשה כשאני בחו"ל אם יש לי כסף. אני משחק שם על גרושים. אז אם זה מהמר - שיהיה", מציין הקוף בכעס.

יש להניח שרבים מתחום הספורט לא ממש עצובים לנוכח מצבו של קופמן. אבל, מי שחושב שהוא יוריד את הרגל מהגז - הוא טועה ובגדול. "נסגור ואחרי זה נסגור חשבונות, תאמיני לי שיש מה לחכות", סיכם.

תגובת בנק דיסקונט שנמסרה מעו"ד מרדכי ראוך: הנני דוחה מכל וכול את אמירותיו של מר קופמן . בנק דיסקונט נהג בהתאם לחוק, ויתרה מכך- נקט ב"כפפות של משי" כלפי מר קופמן, ונמנע מביצוע הליכי הוצאה לפועל דרסטיים. מר קופמן מעולם לא שוחח עמי, ועל כן הטענה כאילו הושמעו כלפיו איומים לא היתה ולא נבראה. נציגי בנק דיסקונט לא פנו בעניינו אל אמצעי התקשורת.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 את תגובתו של ניב בורסוק לא ניתן היה להשיג