לונדון כולה בוערת: תמונות השבוע

בלונדון פרצו מהומות קשות שמסרבות להירגע, העולם נכנס לטלטלה כלכלית בעקבות הורדת דירוג האשראי של ארה"ב, מחאת הדיור בישראל ממשיכה להכות גלים ולהתפשט למחוזות חדשים, היהודים מבכים את חורבן בית המקדש וילדה בת 3 מוצאת את מותה בגלל רשלנות פושעת - צפו בתמונות שעשו את השבוע

בריטניה בוערת (רויטרס)

מהומות בלונדון
בלונדון אולי שורר שקט יחסי ביומיים האחרונים, אבל הוא בהחלט מתוח. לילות וימים לא פשוטים עוברים על כוחות השיטור בעיר ובסביבותיה עקב גל המהומות האלימות. חמישה נהרגו עד כה, מאות נפצעו ואלפים נעצרו. אף אחד לא באמת יודע מתי המהומות צפויות להסתיים או כיצד יש להביא לסיומן, אבל דבר אחד בטוח - כולם בבריטניה כבר מחכים ליום שאחרי.

משבר החוב מאיים על העולם
כשנבחר לנשיאות בשנת 2008, הבטיח ברק אובמה לאזרחי ארה"ב כי הוא יכול להביא לשינוי. כמעט שנתיים וחצי לאחר הבחירות, ולא רק שהשינוי המיוחד לא הגיע - המדינה נכנסה למשבר כלכלי נוסף. בחודשים האחרונים לא הצליחו הרפובליקנים והדמוקרטים, במדינה שבה בתי הנבחרים מפולגים, להגיע להסדר באשר להעלאת מסים והעלאת תקרת החוב, עד לרגע האחרון - דבר שהוביל לירידת דירוג האשראי.

בעקבות כך, נכנסו הבורות בעולם לטלטלה קשה, עם צניחות של עשרות אחוזים במניות רבות. המגמה השלילית לא פסחה על ישראל, כשמניות הטייקונים הגדולים קורסות אחת אחרי השנייה. למרות המשבר שבפתח, מקפידים כלכלני העולם לשמור על אופטימיות וטוענים שלא מדובר במיתון של שנת 2008. האם אובמה יצליח לשנס מותניים ולהוציא את העולם מהמשבר?

מחאת הדיור נמשכת
מחאת הדיור בישראל לא שוקעת. במוצאי שבת הקודמת הפגינו כ-300 אלף בני אדם ברחבי ישראל וקראו להתערבות הממשלה ביוקר המחייה ולצדק חברתי. מחר בערב ייערכו עצרות נוספות, הפעם בפריפריה, כשהמפגינים נחושים במטרה שלהם ויודעים דבר אחד - אסור להרים ידיים.

המפגינים דורשים צדק חברתי (חדשות 2)

היהודים מבכים את חורבן בית המקדש
ט' באב, על פי המסורת היהודית, הוא היום שמציין את חורבן בתי המקדש. רבים מאזרחי ישראל המסורתיים צמו ביום זה, זכר לחורבן בית המקדש, ואף השתתפו בתפילה המונית בכותל.

רשלנות פושעת
טרגדיה קשה אירעה השבוע בנתניה: ביום שני בצהריים נמצאה טלי דשקוב בת השלוש כשהיא נעולה ברכב הסעות, מחוסרת הכרה ללא דופק ונשימה, לאחר שהושארה שם בחום כבד במשך כשש שעות. פרמדיקים של מד"א ביצעו בה פעולות החייאה, שבסופן נקבע מותה. הנהג, בן 39, והסייעת נעצרו.

קרב שוורים בספרד
פסטיבלי שוורים פופולריים מאוד בעולם הלטיני. השבוע נערך פסטיבל בגונה בגיחון שבספרד, ומשך אליו עשרות אלפי צופים נלהבים. מטדור אומלל אחד לא הצליח להתמודד עם השור - וננגח על הרצפה.

מזל טוב לחתול החולות
חתול חולות נדיר נולד השבוע בספארי שברמת גן. מדובר בחיה שנמצאת בסכנת הכחדה. בספארי חגגו את הלידה ומקווים שרבות אחרות יבואו אחריה.