עשרות הפגינו מול ביתו של דנקנר

ראשי מחאת הקוטג' שהיו חלוצי גל המחאות החברתיות ממשיכים להיאבק למען הורדת מחירים. הערב הם הגיעו למחות מחוץ לביתו של נוחי דנקנר, מבעלי רשת שופרסל. "חשוב שהמחאה הזאת תהיה ממוקדת. יש לנו מומנטום וצריך לנצל את ההזדמנות שלא תחזור", אמר איציק אלרוב בשיחה עם חדשות 2

גל המחאות לא נרגע: אנשי מאבק הקוטג' הפגינו הערב מול ביתו של נוחי דנקנר, בעלי קבוצת אי.די.בי ומבעלי שופרסל, בקריאה להורדת מחירי המזון ב-30%.

"באנו לכאן כדי לומר לנוחי דנקנר שימשיך במעשים הטובים ויוריד את מחירי המזון בעשרות אחוזים. אנחנו מחכים לזה", אמר בפתח ההפגנה איציק אלרוב, יוזם מחאת הקוטג'. "צריך להמשיך במגמה ולא לחזור להעלות מחירים", הוסיף.

בראיון לתכנית "שש עם" השמיע אלרוב ביקורת על מחאת הדיור וקרא להם "להתמקד במטרה". "יש תחושה בציבור שהמוחים מתמקדים בהפלת הממשלה ולא בהפלת מחירי הדיור וחשוב שיהיה מיקוד", אמר אלרוב והוסיף: "זו מחאה על יוקר המחייה והיא צודקת בדיוק כמו מחאת מחירי המזון". אלרוב פנה בקריאה לאנשי מחאת הדיור והציע להם להקים "מטה מאבק משותף".

"אני קורא לציבור להמשיך ולצאת לרחובות, גם כשמצלמות הטלוויזיה לא שם. זה ייקח שנה או שנתיים, אבל נצליח", אמר אלרוב בסוף דבריו. "מנסים לדכא את המחאה בדרכים שונות, אבל חשוב שהציבור יהיה קשוב. ההזדמנות הזאת לא תחזור בקרוב. יש לנו מומנטום להורדת מחירים וזה אפשרי", הוסיף.

במקביל, נערכו הערב ברחבי הארץ שורה של צעדות מחאה במסגרת "מחאת העגלות". מאות הורים לילדים צעדו בערים תל אביב, ירושלים, רחובות, באר שבע וקריית מוצקין.

הפגישה עם יו"ר שטראוס הסתיימה ללא תוצאות

חידוש מחאת הקוטג' מגיע לאחר הפגנה אחרת, שנערכה בראשותו של איציק אלרוב וחבריו למאבק מול ביתה של עופרה שטראוס לפני כשבועיים. בעקבות אותה הפגנה הוזמנו ראשי המאבק להיפגש עם יו"ר תנובה זהבית כהן בשבוע שעבר, פגישה שהסתיימה ללא כל תוצאות.

לטענת מנהיגי המאבק, על הציבור לעבור לקנות מוצרי מזון של יצרניות קטנות ורשתות קטנות שמקפידות יותר על רמת מחירים נמוכה. לדברי אלרוב "הרשתות והיצרניות הגדולות מעלות מחירים כי לציבור אין ברירה אחרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת