עיריית ת"א פינתה אוהלים בכמה שדרות

למרות מחאת תושבי המאהל, פינו בצהריים פקחי עיריית תל אביב אוהלים מהמתחמים בשדרות בן גוריון וח"ן בעיר. "אנחנו מצפים שהעירייה תמשיך להתייחס למחאה בכפפות של משי", אמר יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א. בעירייה מדגישים: מדובר באוהלים נטושים

מחאת האוהלים בתל אביב (עדי בירן)

רק ברוטשילד מותר? פקחי עיריית תל אביב פינו היום אוהלים משדרות בן גוריון ונורדאו בעיר, למרות מחאת המפגינים במקום.

במקום אחד האוהלים במקום הניחו שלט: "שימו לב, מכאן לקחה העירייה אוהל ביום ט' באב". על שלט אחר נכתב: "לא לגירוש - מאהל בן גוריון".

רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב אמר בעקבות המהלך כי "הסברתי לגורמים בלשכת ראש העיר כי לא כל האוהלים מאוישים כל הזמן, וכי תושביהם הולכים לעיתים להתקלח או לאכול, ולכן לא ניתן לפנותם היות ומדובר ברכוש פרטי של תושבי העיר".

"אנו, שנמצאים באוהלים יום-יום, רואים את הפקחים של הסיירת הירוקה מסיירים בשדרות המחאה וממפים את האוהלים, כפי שהם עושים בכל אירוע אחר המתרחש בעיר", הוסיף. "אנחנו מצפים שהעירייה תמשיך להתייחס למחאה בכפפות של משי".

שדרות ח"ן: "פינו אוהלים עם ציורים של הילדים"

עדי בירן, 40, אדריכלית, מרצה בבצלאל, שהתה במאהלים עם משפחתה בתשעת הימים האחרונים במתחם האוהלים הקטן בשדרות ח"ן בתל אביב.

היו שם כחמישה אוהלים. הם לא לנו שם – למעט בחורה שבפעמים שבהם היא לא עבדה בלילות היא ישנה באוהלים לבדה – אבל היו שם בכל שעה אפשרית עם המשפחה, "בשביל להפגין נוכחות ולתמוך במחאה", כלשונה.

הסיירת הירוקה עברה שם מדי פעם, צילמה אבל לא העירה. "היה קשר שתיקה כזה", אומרת בירן.

"היום פקחי העירייה פינו את האוהלים, בשווי של כמה מאות שקלים, מחצלות, ציורים שהילדים הכינו אחרי שלמדו מאיתנו על המחאה, צלחות ואביזרים שונים".

"הפקחים ניצלו את העובדה שהמאהל קטן, בן חמישה אוהלים, ושלא היינו פה", אמרה היום בירן לכתב mako. "פניתי היום לעירייה בבקשה שיחזירו לנו את האוהלים, אבל תגובתם היתה: 'אנחנו נחזיר את האוהלים רק בסוף המחאה', גם אחרי שהבהרתי להם שהמחאה לא תיגמר בקרוב ושהאוהלים הם רכוש שלנו".

העירייה: האוהלים אינם מאוישים כבר שבוע

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "בניגוד לפרסומים שונים, אין בכוונת עיריית תל־אביב-יפו לפנות בשלב זה את מאהלי המחאה ברחבי העיר! עיריית תל־אביב-יפו הייתה הראשונה שתמכה במחאת האוהלים ואפשרה את קיומה, מזה כמעט 4 שבועות, תוך הקצאת מקום נרחב בשד' רוטשילד ובמקומות שונים בעיר".

"בשלב זה אין שינוי בעמדת העירייה המאפשרת את קיום המחאה, תוך ניסיון לשמור על סדר ציבורי וצמצום ההפרעה הנגרמת לתושבים המתגוררים בסמוך ואשר מהם אנו מקבלים תלונות רבות וקשות. ברחבי העיר תל־אביב יפו ישנם כיום כ-1,200 אוהלים במאהלים שונים, אשר בסביבתם תגברה העירייה את הניקיון ופינוי האשפה", נמסר עוד.

בעירייה הדגישו כי: "במידה וישנם אוהלים בודדים שבבדיקה יומיומית במשך שבוע מתברר שהם לא מאוישים, הן ביום והן בלילה- העירייה מפנה אותם. מספר בודד של אוהלים כאלה פונה הבוקר משדרות ח"ן ומשדרות בן גוריון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת