כמה באמת עלתה הפגנת ה-300 אלף?

לידי חדשות 2 באינטרנט הגיע הפירוט המלא של הוצאות הפקת הפגנת ה-300 אלף שכבשה את תל אביב במוצאי השבת האחרונה. בעזרת תרומות והנחות מספקים ואנשים פרטיים, ועוד הוצאות מכיסם הפרטי, הצליחו המארגנים להפיק את העצרת ב-25 אלף שקלים בלבד

הפגנת הענק במוצאי שבת (חדשות 2)

איך מפיקים אירוע בהשתתפות 280 אלף איש - בעלות של 25 אלף שקלים בלבד? לחדשות 2 באינטרנט נודע כי הפגנת הענק במוצאי שבת עלתה כמחצית מההפגנה שקדמה לה, אשר עלותה הייתה 44 אלף שקלים.

הדבר התאפשר בעיקר בשל תרומות של חלק מהספקים שלא לקחו כסף על שירותי הגברה שונים או מסכים שהיו פזורים לאורך מסלול ההפגנה. חלק מהספקים נתנו הנחות משמעותיות של 30%-40% או יותר למארגנים.

ראשי המאבק מפרסמים את ההוצאות היום, כדי להדגיש שהם עושים זאת מכיסם, מתרומות של אנשים פרטיים שנאספו בהפגנה במוצאי שבת ומאנשים פרטיים שהגיעו למאהל - ולא מתרומה של מפלגות או גורמים פוליטיים שונים.

החברות התורמות עשו זאת בלי לבקש קרדיט

מארגני ההפגנה מסרו לחדשות 2 באינטרנט, כי גם החברות שתרמו את שירותי ההגברה, המסכים או נתנו הנחות על הציוד ולאש"ל לעובדי הבמה - עשו זאת מבלי לבקש קרדיט לאחר מכן בתקשורת על התרומה.

אז כמה זה עלה להם? הנה כמה מההוצאות המרכזיות: 5,800 שקלים לעיצוב הבמה שולמו על ידי חברת העיצוב שגבתה כסף רק על העבודה. הגנרטורים - במחיר עלות -עלו 3480 שקלים, האבטחה של האירוע עלתה 2,900 שקלים ו-4,000 שקלים לאישורי הבטיחות. הבמות עליהן הופיעו שלמה ארצי, ריטה ויהודית רביץ עלו 3,800 שקלים. בנוסף היו כ-2,000 שקלים על הוצאות בלתי צפויות ביום האירוע

בשבוע האחרון נודע כי מפלגת "קדימה" תרמה שלטים להפגנות בשבתות האחרונות, וכי הקרן החדשה תרמה 35 אלף שקלים בעיקר למאהלים בפריפריה.

אבל התרומות המרכזיות למאבק, שאותם מארגני המאבק מוכנים לקבל - הם תרומות של תנועות הנוער וביניהן "דרור ישראל", שתרמו כמה עשרות אלפי שקלים עד כה, וגם מימנו חלק מההפגנה בשבוע שעבר. אגודת הסטודנטים מצידה הוציאה עד כה כ-300 אלף שקלים גם כן על המאבק, כדי למנוע כניסה של גורמים פוליטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת