טלמור אמר "אני הולך להתאבד בשווייץ" - ויצא

כך, בדרכו החצי-מחויכת, נפרד בפעם האחרונה המגיש הוותיק מאנשי גלי צה"ל: הוא צילם במכונת הצילום את מילותיו האחרונות, תלה תמונה שלו על לוח המודעות, הכריז שהוא הולך להתאבד - ויצא מהתחנה שהפכה לביתו. ביום חמישי יתקיים אירוע לזכרו בטיילת בתל אביב

עדי טלמור ז"ל (חדשות 2)

רגע לפני שיצא מגיש גלי צה"ל הוותיק עדי טלמור ז"ל מהמשמרת האחרונה שלו בדסק החדשות של התחנה הצבאית, הוא אמר למפיקים והכתבים שהיו שם באותה עת: "אני הולך להתאבד בשווייץ, להתראות".

כך נפרד טלמור בפעם האחרונה מהמקום שהיה לו בית במשך 33 שנים, בהומור השחור שהיה כל כך אופייני לו. לפי הדיווח ב"ידיעות אחרונות", אנשי דסק החדשות חשבו שמדובר בעוד בדיחה צינית של טלמור ולא ייחסו לכך חשיבות רבה.

לפני יציאתו, הוא צילם את מילותיו האחרונות, שעתידות היו להתפרסם רק לאחר מותו, במספר עותקים, ולקח אותן עימו. בהמשך הוא תלה תמונה של עצמו מחייך על לוח המודעות, כתב עליה: "יוני 2011", ויצא בפעם האחרונה מהתחנה הצבאית שהפכה לביתו.

אפרת גוש תשיר לזכרו של עדי

אפרו של טלמור פוזר לבקשתו באגם בשווייץ. הוא לא רצה שיערכו לו הלווייה וביקש במכתב שהשאיר אחריו ממוקירי זכרו להתכנס ביום חמישי בטיילת של תל אביב, "מעט לפני השקיעה", ולערוך אירוע לזכרו ליד ספסל אבן בחיפוי בצבע חום, ליד מסעדת "רפאל". כך כתב עדי, במילותיו שלו:

למי שתחסר לו הלוויה כדי להיפרד ממני, אני מציע אלטרנטיבה נחמדה:
הטיילת של תל אביב העניקה לי שעות רבות של אושר והנאה בימי חיי, יותר מכל מקום אחר ואני מאוד מודה לכל מי שדאג כל השנים לטיפוחה ותחזוקתה לרווחת המבקרים. אני נהגתי בעיקר לשבת על ספסל האבן המחופה בעץ חום, מול החלק הדרומי של מלון "דן" (חתימת אגם) ומסעדת רפאל, להתבונן בים היפייפה, להתעמל, לרכב הלוך ושוב על אופניים ולשוחח עם תיירים.

אני מזמין אתכם להיפרד ממני שם, לקראת שקיעה, נאמר ביום חמישי שלאחר פרסום דבר מותי. גופי לא יהיה עוד שם, אבל אולי נשמתי. אפשר להדליק נרות נשמה, לקרוא פרקי תהילים ואם מותר אז גם לתקוע בשופר, להניח פרח או שניים (אני אוהב את פרחי גן עדן או משהוא כזה), לשיר ולנגן בגיטרה... כל מה שעולה על הדעת.

גלי צה"ל יערכו את האירוע ביום חמישי הקרוב. לאירוע הוזמנה גם הזמרת אפרת גוש, שאת שירה ביקש טלמור שישדרו לאחר ההודעה על מותו.

הבוקר התראיין בתכנית "נכון להבוקר" בגל"צ, גם זאת לבקשתו של טלמור ז"ל,  לודוויג מינלי, מייסד ארגון "דיגניטאס" שבעזרתו סיים טלמור את חייו. "נאמר לי שהוא רצה שאספר על עבודתנו, ולא אמנע ממנו את משאלתו האחרונה", סיפר מינלי.

המכתב המלא שהשאיר אחריו עדי טלמור

אחיו של עדי, יצחק מנור, הביא אתמול בשעות הבוקר לתחנת גלי צה"ל שקית שהכילה מכתבים לחבריו בתחנה ולכמה מכלי התקשורת, ביניהם גם לחדשות 2. על השקית היה כתוב: "תודה ולהתראות".

להלן הנוסח המלא של ההודעה שכתב עדי טלמור ז"ל על מותו - כפי שביקש שתפורסם באמצעי התקשורת:

הודעה לחדשות גל"צ:
אנחנו מצטערים להודיע על מותו של איש גלי-צה"ל, חברנו, עורך ומגיש החדשות עדי טלמור.
עדי טלמור בחר לסיים את חייו, בסיוע אנשי ארגון דיגניטאס השוויצרי, שמסייעים לחולים חשוכי-מרפא לסיים את חייהם ללא סבל ויסורים, לאחר שהתברר לו לפני כמה חודשים שהוא חלה בסרטן ראות מפושט, שלא ניתן לריפוי.

במכתב הפרידה שלו כתב עדי טלמור: חמישים ושמונה שנים התנהלו חיי בנעימים ועל מי מנוחות, עד שכאבים עזים בצלע החזה אותתו: לא נישלם, אך תם. תחנות הבריאות טחנו מהר והכריעו את הדין: סרטן קטלני מפושט בריאה הימנית. רק עוד כמה חודשי-חיים. נקודה.

מה לי כי אלין: נהנתי כמעט מכל רגע בחי הלא קצרים ואני מודה לכל מי שהרעיפו עלי חיבה ואהבה, והיו לא מעט כאלה, כמו הרבים סביבי שחיבבתי ואהבתי עד מאוד. תודה רבה לכם על הכל.

לבקשתו של עדי, גופתו נשרפה ואפרו נטמן בשוויץ, שם הלך לעולמו בצהריי יום שישי, 5.8.2011. יהי זכרו ברוך.

בקשה: נא לא לשנות את הנוסח הנוכחי. וודאי שלא לשנות את הביטוי סרטן בביטויים אחרים. כמו מחלה קשה ודומיהם. סרטן הוא סרטן הוא סרטן. נקודה. תודה, עדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת