טרנד חדש: סיורי משפחות במאהל המחאה בשדרות רוטשילד

מי שמסתובב בשבתות במאהל המחאה בתל אביב, יכול להבחין במשפחות עם ילדים - מתינוקות ועד בני נוער - בין האוהלים. "ברור לי שאני חייב לבוא להראות להם, כי זה הם עוד כמה שנים", הסביר אחד האבות שהביא את ילדיו בשבת בבוקר. "באנו להזדהות אבל כולם ישנים פה", ציין אחר

שבת בבוקר. הפעילים באוהלים עדיין נמים את שנתם. המאהל המרכזי בשדרות רוטשילד בתל אביב מתפקד עכשיו כאטרקציה תיירותית ומוקד עלייה לרגל של צלמים חובבים ומשפחות עם ילדים.

"קמים ב-7:00, מה יש לעשות? באנו להזדהות אבל כולם ישנים פה, אין עם מי להזדהות", סיפר לנו אסף מכפר סבא. תושבי האזור רגילים לטייל בשדרה עם הילדים והכלבים, אבל עכשיו מגיעים לכאן גם מכפר הסבא, רעננה ורמת השרון.

אב אחר שהביא את שני ילדיו, בני נוער צעירים, הסביר כי "היה חשוב לי לבוא. ברור לי שאני חייב לבוא להראות להם, כי זה הם עוד כמה שנים".

לבני הנוער אולי קל יותר להסביר מה קורה כאן, לקטנים צריך לעשות את זה אחרת. אב לילד צעיר שחילק פירות ליושבי האוהלים סיפר: "מנסים להסביר שאנשים כאן כועסים ועושים מחאה בצורה אחרת, הם לא בוכים והם לא מרביצים, הם באים להתלונן על משהו שלא טוב להם, ואנחנו רצינו לעזור להם".

יש משהו משותף לכל ההורים: כולם מקווים שהילדים שלהם לא יצטרכו לשבת בעתיד באוהל מחאה, אבל לא יזיק שילמדו כבר מעכשיו איך עושים את זה נכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת