שוב: דליפת אמוניה בעמק חפר

בפעם השנייה בתוך חצי שנה הוזעקו כוחות כיבוי ומשטרה בעקבות דליפת הגז המסוכן לאוויר ממפעל "הוד חפר" שבאזור התעשייה עמק חפר. המשטרה חסמה את כביש 4 לכיוון צפון מצומת הרא"ה ופתחה אותם מחדש. אין נפגעים באירוע

דליפת אמוניה בעמק חפר. ארכיון

בפעם השנייה בתוך חצי שנה - דליפת חומר מסוכן בשרון: כוחות כיבוי ומשטרה הוזעקו לאזור התעשייה בעמק חפר בעקבות דליפת אמוניה במפעל הוד חפר. בנובמבר האחרון נהרג כבאי במפעל בתקרית דומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות גדולים של משטרת מרחב השרון בפיקודו של תת-ניצב קובי שבתאי הגיעו לזירה והחלו בפינוי תושבים הנמצאים באזור. בנוסף חסמו השוטרים את כביש מספר 4 לשני הכיוונים, מצומת הרא"ה לכיוון צפון, ולאחר מכן פתחו את הציר מחדש.

מכבאות מחוז מרכז נמסר כי לא ידוע על נפגעים, וככל הנראה מדובר בדליפה קטנה. ברגע זה עובדי המפעל בסיוע כוחות כיבוי מטפלים באירוע.
דני יוספברג מכבאות נתניה מסר לחדשות 2 Online כי עשרה צוותים הגיעו למקום וערוכים כדי לטפל באירוע. "מבדיקה ראשונה עולה כי החלה דליפה באחד המקטעים של הצינור, ככל הנראה כתוצאה מעבודות תחזוקה", ציין יוספברג.

לפני כחצי שנה נהרג הכבאי סאמר עסלי מכפר קרע באירוע חומרים מסוכנים שהוכרז באזור התעשייה. גם במקרה זה האירוע נגרם בעקבות דליפת אמוניה ממשחטת "הוד חפר". במשך שעות אחדות הוגדר הכבאי כנעדר, לאחר שאבד עמו הקשר, אולם כעבור מספר שעות הוא אותר ללא רוח חיים וחולץ על ידי הכוחות בשטח.