נתניה: פעוטה נשכחה ברכב הסעות - ומתה

טרגדיה בנתניה: טלי דריקובה, פעוטה בת 3, נשכחה ברכב ההסעות מאז הבוקר - במשך 6 שעות. רק בצהריים הגיע הנהג לרכב ומצא את הילדה ללא רוח חיים. במשטרה אומרים כי הנהג במצב נפשי קשה, והוא אמר בחקירתו: "לא שמנו לב, היה צריך לוודא". מחר הוא יובא להארכת מעצר בחשד לגרימת מוות ברשלנות, יחד עם הסייעת שהייתה ברכב

טרגדיה בנתניה: טלי דריקובה, פעוטה כבת 3, נמצאה בצהריים כשהיא נעולה ברכב הסעות, מחוסרת הכרה, ללא דופק ונשימה. פרמדיקים של מד"א ביצעו בה פעולות החייאה, שבסופן נקבע מותה. נהג הרכב והסייעת שהייתה עמו נעצרו בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

מחקירת האירוע עולה כי נהג ההסעות החל באיסוף 15 הילדים בשעות הבוקר. מדובר בילדים בגילאי שנתיים וחצי עד חמש. בסיום איסוף הילדים הוריד אותם הנהג בגן הילדים בעיר וחזר לביתו, אולם טלי בת ה-3 נשארה ברכב. רק סביב השעה 14:00 ביקש הנהג לשוב לגן הילדים על מנת לקחת את הילדים לביתם, אך כשנכנס לרכב גילה את את טלי כשהיא ללא רוח חיים והזעיק את מד"א והמשטרה למקום. 

המשטרה עיכבה לחקירה את הנהג, בן 39 מנתניה, את אשתו, בת 37, שהיא גם הגננת, ואת הסייעת בפעוטון שהייתה עם הנהג ברכב. בתום שעות ארוכות של חקירה הוחלט במשטרה להשאיר את הנהג ואת הסייעת במעצר עד מחר, אז הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפ"ת, בחשד לגרימת מוות ברשלנות. הנהג עצמו מצוי במצב נפשי קשה מאד, אומרים במשטרה, והוא טען בחקירתו: "לא שמתי לב, היינו צריכים לוודא שאין אף ילד ברכב".

מפקד משטרת נתניה, נצ"מ עמי אשד, התייחס בזירת האירוע לחקירה. "מדובר באירוע קשה של מוות שלא היה צריך לקרות", ציין קצין המשטרה. "אני רוצה לקרוא לציבור - אנחנו במהלכו של החופש הגדול, האחריות על שלומם של הילדים מוטל על כתפינו. המוות המיותר הזה לא היה צריך לקרות. תשמרו על הילדים שלכם".

"הנהג דיווח על מה שאירע", הוסיף מפקד משטרת נתניה. "לא אפרט כאן את עדותו אבל התמונה די ברורה: הנהג לא עשה סריקה בתוך הרכב, הילדה נשכחה והתוצאה ידועה".

"הטמפרטורה בפנים יכולה להגיע גם ל-70 מעלות ויותר"

"קיבלנו קריאה על ילדה שנשכחה בתוך רכב הסעות", סיפר מזירת האירוע רפי שבע, פרמדיק מד"א-שרון. "עוברי אורח הוציאו אותה לגינה סמוכה, אבל היא הייתה כבר ללא דופק או הכרה. ביצענו בה ניסינות החייאה במשך מספר דקות אך נאלצנו לקבוע את מותה".

"אנחנו מעריכים שהיא הייתה נעולה בתוך הרכב במשך מספר שעות", הוסיף הפרמדיק. " קיבלנו קריאה ראשונית מהמשטרה ואחר כך אימתנו אותה עם האזרח שדיווח על האירע. הגענו תוך דקות ספורות למקום אבל הילדה הייתה כבר כמה שעות בתוך הרכב".

במד"א שבים ומזהירים את הציבור - לא להשאיר ילדים לבד ברכב. "בכלי רכב כאלה, בימים כל כך חמים, הטמפרטורה בפנים יכולה להגיע גם ל-70 מעלות ויותר. ילדה כזאת קטנה נעולה במשך הרבה זמן - לא צריך הרבה כדי לגרום לקריסת מערכות", אמר הפרמדיק. "אין להשאיר ילדים בתוך הרכב, צריך לוודא כל פעם שאף אחד לא נשכח בתוך הרכב".

בחודש יוני נמצאה תינוקת בת 7 חודשים במצב קשה בתוך רכב נעול בקיבוץ גבעת השלושה, סמוך לפתח תקווה. אביה של הפעוטה, כך התברר מאוחר יותר, לקח את הילדה לגן ובדרך קיבל טלפון מהעבודה - ושכח שהילדה נמצאת עמו ברכב.

"הזלזול בחיי ילדים אצלנו הוא בלתי נסבל"

מדובר במקרה ה-21 של ילדים שמתו מאז תחילת החופש הגדול, בפרק זמן של קצת יותר מחודש. "זה נורא כואב אבל גם נורא מכעיס ומקומם", אמר ד"ר יצחק קדמן, מנכ"ל המועצה לשלום הילד. "הזלזול בחיי ילדים אצלנו הוא בלתי נסבל. אתמול עשינו סיכום ביניים של מספר הילדים שמתו במהלך חודש של החופש הגדול, מותה של הפעוטה היום בנתניה הוא מספר ה-21 ואנו רק באמצע החופש הגדול".

"הנסיבות אינן גזירת גורל משמיים", ציין ד"ר קדמן, "אלא פשוט בשל אי השגחה ואי תשומת לב, ולפעמים גם רשלנות פושעת. הנתון הזה זועק לשמיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת