צפו: אמנים שרים מחאה בירושלים

אל רבבות המפגינים בני כל העדות והמגזרים שהפגינו נגד יוקר הדיור בבירה הצטרפו מוש בן-ארי ולהקות הדג נחש ואתניקס. סולנה של האחרונה, זאב נחמה, הבהיר כי "אין פה עניין פוליטי. זה החיים שלנו בארץ"

אל קולות המחאה נגד יוקר הדיור שהשמיעו אתמול בבירה יותר מ-30,000 ירושלמים עם צאת השבת, הצטרפו גם קולותיהם של אמנים שהחליטו להגיע ולחזק דווקא את המאבק בעיר הקודש. מי שפספס, מוזמן לצפות ולהאזין להופעותיהם של מוש בן-ארי ולהקות הדג-נחש ואתניקס.

סולן אתניקס, זאב נחמה, הסביר אחרי שירד מהבמה את הסיבה לכך שהוא וחבריו להרכב בחרו לעמוד בלב עצרת המחאה. "אנחנו נמצאים כאן כי אנחנו ישראלים וכי אנחנו חלק ממה שקורה פה. זה עם ישראל. לא חשבנו אפילו פעם אחת אם להגיע. זה היה צריך לקרות הרבה קודם וגם לפני 10 שנים היינו עושים את זה. אנחנו לא חיים בבועה ורואים מה שקורה: איך שאנשים קורסים, מה שקורה ברפואה ובחינוך. אין פה עניין פוליטי. זה לא פוליטיקה. זה החיים שלנו בארץ".

על ההתגייסות ההמונית של הציבור למפגני המחאה ברחבי הארץ אמר נחמה: "אנשים לא יצאו (לרחוב) סתם, אלא כי כואב להם. אין פה עניין פוליטי. יש כאן כיפות סרוגות ובני כל העדות והדתות. לאנשים נמאס לעבוד ולא להרגיש שהם חיים במקום שאי אפשר לחיות בו. בגלל זה אנחנו פה".

"ירושלים הייתה יפה מתמיד"

רבבות המפגינים בירושלים עשו אמש את דרכם מכיכר ציון, משם צעדו עד לביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. מול משכנו הם צעקו: "העם דורש צדק חברתי". מארגני המחאה הביעו שביעות רצון מכך שהצליחו להוציא לרחובות תושבים ממגזרים שונים: צעירים, מבוגרים, חילונים וחובשי כיפות.

מרב כהן, אחת ממארגנות ההפגנה, הביעה שביעות רצון בתום הערב: "ירושלים היום היא הכי יפה יותר ממה שראיתי אי-פעם. היא זוהרת בערבות הדדית, אנשים כאן מתוך אכפתיות למה שקורה כאן. אני חושבת שבשבוע הקרוב יהיה ראש הממשלה חייב להראות לציבור שכוונותיו טובות ורציניות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת