ת"א: דוחות לקטנועים בזמן ההפגנה

במהלך הפגנת הענק אמש בתל אביב, עברה פקחית של עיריית תל אביב בשדרות חן ונתקלה בשורה של אופנועים על המדרכה. הפקחית מיד החלה לחלק דוחות ותועדה בשעת מעשה. הצלם מעיד כי הקטנועים לא הפריעו לתנועת הולכי הרגל, אך בכל זאת קיבלו כולם דוח

פקחית מחלקת דוחות (גיא גרסון)

למרות האחווה הגדולה והסדר המופתי בו התנהלה הפגנת המחאה אמש, עדיין היו כאלה שחזרו הביתה מאוכזבים. הסיבה - קנס שהוצמד לשמשת הקטנוע שלהם. מי שהגיע אתמול להפגנת המחאה על רכב דו גלגלי אולי חשב שהעירייה תגלה גמישות בשל העובדה שכל כך הרבה כבישים ודרכים נחסמו, אך הוא התבדה.

 

גיא, אחד מגולשי חדשות 2 באינטרנט תיעד פקחית של העירייה שהגיעה לשורה של קטנועים שחנו על המדרכה בשדרות ח"ן, והחלה רושמת דוחות במרץ. הקטנועים חנו בקטע הרחוב שקרוב למתחם "הבימה" שם החלה ההפגנה, והצלם שהעביר את התמונה מספר שלא הפריעו למעבר ברחוב.

 

לדבריו של גיא, עוברי אורח ביקשו מהפקחית "להפעיל שיקול דעת" ולא לחלק דוחות, אולם הפקחית סירבה לבקשות.

 

על פי חוק, אופנוע שחונה על המדרכה חייב להשאיר מרווח של 130 סנטימטר על המדרכה, על מנת לאפשר מעבר של עגלות וכסאות גלגלים. ראוי לציין שבמרכז שדרות ח"ן ישנה מדרכה אמצעית ברוחב של יותר מ-10 מטר, שבצידה חנו האופנועים.

 

העירייה: "אין קשר בין ההפגנה ובין חנייה אסורה"

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "אין קשר בין ההפגנה שהתקיימה אתמול לבין אכיפה כנגד חנייה אסורה. חל איסור על חניית רכבים דו גלגליים בתחומי שדרות העיר, זאת מתוך רצון למנוע את ההפרעה לתנועת הולכי הרגל ורוכבי האופניים כתוצאה מחניית רכב דו גלגלי בתחום השדרות".

 

"העירייה אף דאגה להסדרת חניה לרכב דו גלגלי בכל הצמתים החוצים את השדרות והציבה בשדרות שילוט המודיע על האיסור. בהתאם לכך, בוצעה אמש אכיפה לאופנועים שחנו בניגוד לאיסור בתחום השדרה".

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת