צפו: ארצי, ריטה ורביץ במחאת הענק

מאות אלפים השתתפו אמש בשורה של הפגנות ענק ברחבי הארץ. את ההפגנה המרכזית בתל אביב ליווינו בשידור חי מיוחד, ובו בין היתר הופעותיהם של ריטה, שלמה ארצי ויהודית רביץ, ונאומי ראשי המחאה. צפו בהופעות

את מאות אלפי המפגינים שצעדו בתל אביב במחאה על יוקר המחייה ליוו הערב שלושה מהבולטים שבאמני ישראל - ריטה, שלמה ארצי ויהודית רביץ, שהתגייסו למען המחאה. את הופעות האמנים ואת דבריהם העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

ריטה אמרה לחדשות 2 מיד לאחר שסיימה את ההופעה, כי "אנחנו, עם ישראל, רגיל לדבר על הקשיים בתוך הבית. מעולם לא יצאנו ככה לרחובות, אני מאוד שמחה על הדבר הזה. יש דברים שצריכים לשנות את סדרם פה, אבי מאושפז וצריך לכבד את הרופאים. יש סקטורים שלא מקבלים את היחס הנכון, איש לא חושב שזה יקרה בין לילה, אבל זה התחיל, וזה לא ייפסק עד שישתנו דברים בארץ".

גם השחקן משה איבגי, שמפגין יחד עם עשרות האלפים בתל אביב, אמר שהמחאה הזו נוגעת בכלל החברה. "לעם ישראל נמאס שמוכרים לו תירוצים על בטחון ומחסור", לדברי איבגי.

יהודית רביץ: "צריך מחאה כזו כדי באמת לחיות"

יהודית רביץ אמרה לאחר הופעתה בעצרת כי "כל התקופה האחרונה אני מרגישה כמו חג, מאז שהחופש הגדול הזה התחיל. כשהיינו קטנים היו אומרים לנו כל הארץ דגלים והאמנו, ולאט לאט נעשנו ציניים, ואני חושבת שזה אמיץ ולא ציני, וזה בדיוק הדבר הנכון של הדור הנכון לעשות את זה, אנחנו ניתן לזה רוח גבית עם כל הראות".

לגבי השיר בו בחרה, אמרה רביץ כי בסוף - כל השירים מקבלים את המשמעות של האירוע. "זה סייד-אפקט לרוק הישראלי, אבל אני לא פונה למחאות כדי לחיות, צריך מחאה כזו כדי באמת לחיות, ושכולם יחיו ולא ייסעו מהארץ, זה הפחד הכי גדול שלי שדור כזה מקסים בסוף יישבר וייסע".

שלמה ארצי: "גלעד שליט צריך לחזור הביתה"

אחרי עוד כמה נאומים, הגיע הרגע שכולם יחכו לו: שלמה ארצי בהופעה חיה. "פתאום קם אדם בבוקר, ומרגיש שהוא עם ומתחיל ללכת...", פתח ארצי את ההופעה. "ערב טוב, אני לא יודע מה לשיר לכם ...", אמר בהמשך, ושר את 'תחת שמי הים התיכון' לקול תרועות הקהל. 

במהלך השיר שילב ארצי גם כמה אמירות משמעותיות. "גלעד שליט צריך לחזור הביתה. אתם דורשים צדק חברתי. לכל אחד מגיע בית, לכל אחד מגיעה משפחה...", הוא שר, וחזר לשורות מתוך השיר: "אתמול היה טוב ויהיה גם מחר...". את הופעתו, איך לא, המשיך ארצי עם השיר הסימבולי "ארץ חדשה" וסיים עם "לא עוזב את העיר" - שגם הוא קיבל הערב משמעות חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת