הנשיא מובארק בכלוב: התמונות שעשו את השבוע

עוד שבוע עמוס באירועים הסתיים לו. במצרים נפתח משפטו ההיסטורי של הנשיא האגדי המודח חוסני מובארק, והוא הובא למקום על אלונקה. בינתייים בישראל מגיעה המחאה החברתית לשיאה, עם הפגנות ענק והרבה מאוד אוהלים. ולראשונה נאלץ הציבור הישראלי להתמודד גם עם רצח של רב ידוע, הרב אלעזר אבו חצירא ז"ל

מובארק בבית המשפט. נשיא בכלוב (רויטרס)

מובארק בבית המשפט: "אני כופר בכל האישומים"

חוסני מובארק בן ה-83, בניו עלאא וגמאל ובכירים נוספים בממשל המצרי שהודחו בתחילת השנה עמדו בבוקר יום שלישי למשפט. לראשונה זה חצי שנה, הגיב מובארק בקולו ואמר: "שמעתי את האישומים ואני כופר בהם". כמוהו עשו גם בניו. 8,000 שוטרים איבטחו את בית המשפט ומחוץ לו נרשמות מהומות, ידויי אבנים ומכות בין המפגינים.

150 אלף השתתפו בהפגנה החברתית הגדולה בתולדות המדינה

ההפגנה החברתית הגדולה בתולדות המדינה (רויטרס)
יותר מ-150 אלף בני אדם השתתפו במוצאי שבת בהפגנות ב-10 ערים שונות במדינה. 50 אלף משתתפים הגיעו לעצרת המרכזית בתל אביב, כ-10,000 איש הגיעו לחיפה ואלפים רבים גם בירושלים. לפני כל אחת מעשר ההפגנות נערך מצעד מחאה שהסתיים בעצרת המונית.

מחאת העגלות: כאלף הורים וילדים צעדו בירושלים

"מחאת העגלות" הגיעה גם לבירה. השבוע יצאו הורים רבים מלווים בעגלות ילדיהם מבית ראש הממשלה בירושלים וצעדו לגן הסוס, שם ערכו עצרת מחאה נגד יוקר גידול הילדים בישראל. אליהם הצטרפו פעילי מחאת הדיור, שהקימו במקום מאהל.

מחאת האוהלים נמשכת ברחבי הארץ

עשרות אלפי בני אדם לוקחים חלק כבר שלושה שבועות במחאה על מחירי הדיור בערים רבות ברחבי הארץ. השבוע אישרה הכנסת את חוק הווד"לים (ועדות דיור לאומיות), למורת רוחם של מארגני המחאה, שהבטיחו בתגובה להחריף את המאבק.

הרופאים המתמחים הודיעו: "אנחנו מתפטרים"

הרופאים המתמחים הודיעו: "אנחנו מתפטרים" (AP)
אחרי האיומים הרבים, הגישו אתמול אלפי רופאים מתמחים בבתי חולים מרכזיים בארץ את מכתבי ההתפטרות שלהם למנהלי בתי החולים. המתמחים דחו את הסיכומים שהשיגה ההסתדרות הרפואית בנוגע להסדרי השכר של הרופאים וטענו כי הם לא מעורבים במשא ומתן מול האוצר.

מחאת המוניות: אלף מוניות חסמו את תל אביב

כאלף מוניות של ארגון נהגי המוניות יצאו אתמול בשעות הבוקר מקריית הממשלה בדרך השלום בתל אביב ופתחו בנסיעה איטית במיוחד לכיוון גני התערוכה בתל אביב. הדבר גרם לעומסי תנועה כבדים בכל הצירים המובילים בתל אביב. הנהגים מוחים על כך שבעוד שמחירי הבנזין הוקפאו, מחיר הסולר לא נכלל בהסדר הזמני ולכן עלה.

העולם החרדי מזועזע מרצח הרב אבוחצירא

המוני מאמיניו של ה"באבא אלעזר" שנדקר בליל שישי שעבר למוות במהלך קבלת פנים שערך בישיבה מתקשים להאמין. הציבור החרדי קיבל בתדהמה את הבשורה הקשה והתגובות לא איחרו להגיע. "זה בלתי נתפס ואי אפשר לעכל אבידה כה עצומה", אמר השר אלי ישי, קרוב משפחתו של הרב. "קשה להבין כיצד יהודי שבא להתברך עושה מעשה כזה".

טקסס: נמצא שבר של מעבורת "קולומביה"

כ-8 שנים וחצי אחרי שהתרסקה, חלק ממעבורת החלל "קולומביה" התגלה באגם שהתייבש חלקית במדינת טקסס שבארה"ב. מאז התפרקה המעבורת נמצאו כ-2,000 שברים שלה. בין ההרוגים באסון היה גם האסטרונאוט הישראלי, אילן רמון ז"ל.

הסלמה בדרום: רקטות נורו לעבר יישובי עוטף עזה

טפטוף הרקטות מעזה הופך בהדרגה לזרם איתן של טרור מכיוון רצועת עזה. במהלך השבוע האחרון נורו לאזור חבל לכיש ולסביבות אשקלון רקטות, וקולות הנפץ שבו להחריד את אזור הדרום. כמה בני אדם נפגעו חרדה באירועים. בתגובה לירי לעבר יישובי הדרום, תקף חיל האוויר יעדי טרור ברצועת עזה והיום הוחזרה לאשקלון מערכת ההגנה "כיפת ברזל".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק