באר שבע: עצרת לזכרו של הרב אבוחצירא

אלפי בני אדם פקדו הערב את בית הרב אבוחצירא וניחמו את בני משפחתו שקמו מהשבעה. במהלך השבוע הגיעו אלפים לבית הרב, בהם נשיא המדינה והרבנים הראשיים

בני משפחתו של הרב אלעזר אבוחצירא שנרצח בשבוע שעבר, קמו הערב מהשבעה בביתו שבבאר שבע, כשאליהם התלוו באלפי בני אדם. את העצרת לזכרו העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

בתום שבעת ימי האבל, הגיעו בני אדם רבים לנחם את משפחתו של "הבאבא אלעזר" שישבה שבעה ברחוב קפריסין בבאר שבע. במהלך השבוע האחרון פקדו את המקום אלפי בני אדם, בהם נשיא המדינה שמעון פרס, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני והרבנים הראשיים.

בימים האחרונים מסתמן שבנו הבכור של אבוחצירא, שטרם מלאו לו 35, יירש את מקומו של אביו ויעמוד בקרוב בראש אחת החצרות החשובות בעולם המקובלים. "קטונתי מלמלא את תפקידו", אמר אבוחצירא בריאיון לעיתון "ישראל היום". הוא היה ענק שבענקים ואני דל וקטן". הוא סיפר שלפני הלווייתו של אביו, אמרו לו "הגבאים, הדודים והאדמו"רים שהתקבלה החלטה למנות אותי לממשיך של אבא".

לפי הדיווח בעיתון, מאמיניו של אביו כבר קיבלו אותו כמנהיגם הרוחני החדש ומקיפים אותו כל שעות היום. על ליל הרצח סיפר: "לפתע התקשר אחד האברכים בחצר ואמר שאבא נדקר. יצאתי מיד והספקתי לנסוע בצמוד לאמבולנס, אבל אחרי כרבע שעה הודיעו שאבא נפטר. זה היה רגע קשה מאוד. אבא היה בשיא כוחו ופריחתו".

"אבא דרש מעצמו דברים גבוהים", אמר אבו חצירא בריאיון. הוא סיפר על תנאי הצניעות המחמירים עליהם שמר אביו, כמו לעבור מביתו לישיבה במנהרה מיוחדת. "הוא ישן שינה לא מסודרת וקצרה ולא אכל טוב, היה שעות בבית הכנסת והקדיש שעות רבות בבית ללימוד, אבל הוא ירד לפרטים והתעניין בכל ילד".